Stażyści mogą dobrze zarabiać. Niestety nie w Polsce...

0 0
Stażyści mogą dobrze zarabiać. Niestety nie w Polsce...

Staż kojarzy się z niskim wynagrodzeniem albo z bezpłatna nauką zawodu. Istnieją jednak firmy, które oferują swoim stażystom spore sumy.

Portal „Market Watch", w oparciu o badanie portalu Glassdoor, sporządził listę przedsiębiorstw, które za staż płacą wysokie pensje. Okazuje się, że najhojniej wynagradzani są stażyści w firmach IT. Na ich tle wyjątkiem jest jedynie koncern z branży naftowej.

Czytaj też: Popularność programów stażowych w Polsce coraz większa

Przeciętna płaca, jaką otrzymuje amerykański stażysta, to 28-37,2 tys. dol. Jednak niektórzy mogą liczyć na znacznie więcej. Które firmy najwięcej płacą za staż? Najbardziej opłaca się odbyć staż w firmie programistycznej Palantir z Palo Alto. Praktykanci otrzymują tu 84,1 tys. dol. rocznie. Tuż za nią znajduje się koncern VMware, specjalizujący się w usługach skupionych na chmurze. Tutaj roczna pensja stażysty wynosi 83,6 tys. dol. Wśród pierwszej trójki znalazł się także Twitter, który płaci za staż 81,5 tys. dol. rocznie.

Czytaj też: Bezpłatne staże przyczyniają się do wykluczenia z rynku pracy zdolnych młodych ludzi

W dziesiątce firm, doceniających stażystów, znalazł się również Linkedin (75,8 tys. dol.) i Facebook (74,6 tys. dol.). Stażyści są dobrze opłacani także w firmie Microsoft (73,6 tys. dol.), Ebay (73,6 tys. dol.) i Exxon Mobil (71,7 tys. dol.). Na pensje narzekać również nie mogą praktykanci z Google (71,6 tys. dol.) i Apple (68,7 tys. dol.).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.