www.raportplacowy.pl

Średnie zarobki dyrektorów personalnych z zarządu mocno w górę - o 20 proc.

0 0
Średnie zarobki dyrektorów personalnych z zarządu mocno w górę - o 20 proc.

Będąc HR-owcem można zarobić najmniej średnio 3 224 zł miesięcznie, najwięcej – ponad 20 tys. zł. Wszystko zależy od zajmowanego stanowiska i zakresu obowiązków - wynika z najnowszego Raportu Płacowego Wiosna 2013 Advisory Group TEST Human Resources.

Na najwyższe wynagrodzenie może liczyć dyrektor ds. personalnych i członek zarządu - wynosi ono średnio 20 402 zł miesięcznie i jest wyższe o 3 428 zł w stosunku do Raportu Płacowego Jesień 2012, kiedy to wynagrodzenie na tym samym stanowisku wynosiło 16 974 zł. To najwyższy odnotowany wzrost wynagrodzenia wśród badanych stanowisk HR-owców (o około 20 proc. w ciągu pół roku).

Natomiast dyrektor ds. personalnych zarabia średnio 17 197 zł miesięcznie - podobnie jak w ostatniej edycji badania AG Test HR.

O takich kwotach może pomarzyć asystent ds. personalnych, który dostaje miesięcznie średnio 3 224 zł - najmniej z całego zespołu HR-owców. Do obowiązków asystenta należy wykonywanie czynności administracyjnych oraz wsparcie pracowników obszaru w ich bieżących czynnościach.

Spośród 14 przebadanych stanowisk, o niemałym wzroście wynagrodzenia można mówić w przypadku kierownika ds. kadr i płac. Podczas gdy jeszcze z jesiennej edycji raportu wynikało, że zarabiał on średnio 4 558 zł miesięcznie, dziś może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 7 605 zł.

Więcej od niego zarabia kierownik ds. personalnych - średnio 9 139 zł miesięcznie (jest to również najwyższe notowane wynagrodzenie zaraz po dyrektorach personalnych). Na niemałą pensję może liczyć również kierownik ds. szkoleń i rozwoju - 8 208 zł na miesiąc, i kierownik ds. rekrutacji i selekcji - 7 359 zł miesięcznie.

HR Advisor i Business Partner, za wsparcie merytoryczne klientów wewnętrznych w zakresie HR otrzymuje miesięcznie średnio 6 735 zł, natomiast lider zespołu ds. personalnych, który administruje pracą zespołu HR, otrzymuje średnie miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5 626 zł.

W przypadku stanowisk zajmowanych przez specjalistów zarobki kształtują się pomiędzy 4 tys. a 6 tys. zł. Najmniej zarabiają specjaliści ds. rekrutacji i selekcji - 4 254 zł. Jeszcze w jesiennej edycji raportu ich średnie wynagrodzenie kształtowało się na poziomie 5 034 zł. Na więcej może liczyć specjalista ds. kadr i płac - 4 516 zł.

Wynagrodzenia specjalistów powyżej 5 tys. zł miesięcznie otwiera specjalista ds. szkoleń i rozwoju, który miesięcznie otrzymuje średnio 5 116 zł. Do jego obowiązków należy planowanie szkoleń i ich koordynacja, w tym kontakty z firmami zewnętrznymi.

Osoba odpowiedzialna za planowanie zmian w polityce płacowej w oparciu o dane rynkowe, czyli specjalista ds. wynagrodzeń otrzymuje średnio miesięcznie 5 660 zł. Najwięcej z grona HR-owych speców otrzymuje specjalista ds. personalnych - 5 758 zł, który odpowiada za realizację zadań wynikających ze strategii personalnej.

Wszystkie przedstawione dane pochodzą z Raportu Płacowego Wiosna 2013 opracowanego przez Advisory Group TEST Human Resources. Ich rzetelność gwarantuje cykliczne przekazywanie danych bezpośrednio przez działy personalne z 316 przedsiębiorstw.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.