Sprzątaczki w firmach zarabiają więcej od ochroniarzy

Czystość ważniejsza od bezpieczeństwa? Tak naprawdę wynagrodzenia sprzątaczek, ochroniarzy czy dozorców należą do najniższych spośród wszystkich stanowisk administracyjnych i kształtują się na podobnym poziomie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sprzątaczki w firmach zarabiają więcej od ochroniarzy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

www.raportplacowy.pl

13 gru 2013 14:02


Jak wynika z jesiennej edycji raportu płacowego Advisory Group TEST Human Resources najmniej spośród pracowników administracyjnych, zarabiają zapewniający bezpieczeństwo mienia i pracowników firmy ochroniarze - średnio 2148 zł brutto na miesiąc. Dla co czwartego ochroniarza wynagrodzenie nie przekracza 1900 zł brutto miesięcznie, a dla 25 proc. nie schodzi poniżej 2258 zł brutto.

- Nieustannie najmniej zarabiają ci pracownicy administracyjni, którzy znajdują zatrudnienie w branży FMCG - mówi Maria Kaszyńska, młdszy konsultant w Dziale Analiz i Raportów Płacowych AG Test HR. - Co prawda ich niekorzystna sytuacja polepszyła się w bieżącym okresie - wzrost średniego wynagrodzenia wyniósł około 500 zł miesięcznie, ale wciąż wypada najsłabiej - komentuje.

Więcej od ochroniarza zarobi sprawujący dozór nad terenem i budynkami firmy dozorca - średnio 2526 zł brutto na miesiąc. Przy czym dla 25 proc. dozorców maksymalne wynagrodzenie wynosi 1826 zł brutto miesięcznie, a dla co czwartego z nich nie jest niższe niż 2780 zł brutto - wynika z raportu płacowego "Jesień 2013" AG Test HR.

Osoby sprzątające wyznaczone tereny zakładu pracy zarabiają średnio 2171 zł brutto misięcznie. 25 proc. sprzątaczek nie zarabia więcej niż 1806 zł brutto na miesiąc, a co czwarta z nich nie zarabia mniej niż 2379 zł brutto.

Więcej od osoby sprzątającej zarabia pracownik gospodarczy zajmujący się m.in. wykonywaniem drobnych napraw - średnio 2847 zł brutto na miesiąc. Jednak już 25 proc. osób zatrudnionych na tym stanowisku może liczyć na to, że nie zarobi mniej niż 3370 zł brutto na miesiąc. Na mniej, bo maksymalnie 2308 zł brutto miesięcznie może liczyć co czwarty zatrudniony na tym stanowisku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.