Solidarność: Zarząd Montany nie wstrzymał rocznych premii

Średnio po 1400 zł brutto premii rocznej otrzymali w lipcu pracownicy Śląskiej Fabryki Urządzeń Górniczych Montana w Katowicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Solidarność: Zarząd Montany nie wstrzymał rocznych premii

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 sie 2015 10:21


W tym roku dodatkowe pieniądze zostały im wypłacone po negocjacjach związkowców z zakładowej Solidarności z pracodawcą. Zarząd spółki rozważał wstrzymanie premii ze względu na trudną sytuację w branży.

Rozmowy płacowe z zarządem firmy rozpoczęły się w czerwcu. - Najpierw zawnioskowaliśmy o podwyżkę dla całej załogi, ale kierownictwo fabryki ogóle nie chciało o niej słyszeć. Wręcz przeciwnie, pracodawca sugerował, że musimy ciąć koszty, bo zakład w pierwszym półroczu odnotował straty - mówi Alfred Gawron, przewodniczący Solidarności w Montanie.

Czytaj też: Podwyżki i nagrody dla pracowników Kolpremu

- W tej sytuacji dla związkowców najważniejsze było utrzymanie dodatkowych świadczeń, które do tej pory w każdym roku otrzymywali pracownicy. - Negocjacje były bardzo trudne, ale zrobiliśmy wszystko, by ludzie dostali premię roczną - podkreśla przewodniczący.

Śląska Fabryka Urządzeń Górniczych Montana produkuje m.in. wozy kopalniane i inne urządzenia transportowe dla górnictwa. Zakład zatrudnia ponad 110 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ROBERT 2015-08-23 01:26:01

Panie Gawron trzeba walczyć o pracowników "zrobiliśmy wszystko" nie rozumje tego.