Skutecznego proszenia o podwyżkę też można się nauczyć

• 22 września przypada Dzień... ćwiczenia przed lustrem prośby o podwyżkę płacy.
• Prawie połowa pracujących Polaków nigdy nie uczestniczyła w rozmowie o podwyżce, a tylko co piąty sam wyszedł z taką inicjatywą.
• Jak przygotować się do takiej rozmowy - radzi psycholog, coach i trener Beata Dranikowska.

Autor: JP 22 wrz 2016 9:03

REKLAMA

Nie ulega wątpliwości, że rozmowy o podwyżce nie należą do najprostszych - prawie połowie Polaków (41 proc.) towarzyszy wtedy zdenerwowanie; częściej takie emocje występują u kobiet (49 proc.) niż u mężczyzn (35 proc.). Co ciekawe, najczęściej do zdenerwowania podczas rozmowy przyznają się osoby z wyższym wykształceniem (45 proc.), a najrzadziej te z zasadniczym zawodowym (35 proc.).

– Żeby rozmowa o podwyżkę była udana, nie należy jej przeprowadzać spontanicznie czy też w emocjach - do takiej rozmowy należy się przygotować. Przede wszystkim, warto przemyśleć, jaka jest perspektywa szefa, jeśli chodzi o naszą podwyżkę. Jak wygląda sytuacja na rynku, w mojej branży? Czy sytuacja firmy realnie na to pozwala? Czy to jest dobry moment, jeśli chodzi o aktualne projekty, pracę działu i mojego zespołu, czy też lepiej poczekać na bardziej sprzyjające okoliczności? Dodatkowo, dobrze byłoby zgromadzić argumenty, dzięki którym nasz szef będzie przekonany, że zasługuję na podwyżkę i że warto podnieść mi wynagrodzenie – radzi Beata Dranikowska. 

(Źródło: raport Pracuj.pl na podstawie badania TNS)


Puls HR Puls HR

Skutecznego proszenia o podwyżkę też można się nauczyć


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.