Są podwyżki wynagrodzeń dla żołnierzy zawodowych

0 0
Są podwyżki wynagrodzeń dla żołnierzy zawodowych
Dzięki zwiększeniu funduszu uposażeń wzrosły wynagrodzenia zasadnicze dla wszystkich żołnierzy zawodowych. (fot. mon.gov.pl)

Pierwszego stycznia 2016 roku weszły w życie - podpisane przez Antoniego Macierewicza, ministra obrony narodowej - rozporządzenia, dzięki którym wzrosły wynagrodzenia żołnierzy zawodowych.

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, w 2016 roku wielokrotność kwoty bazowej, stanowiąca przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych, została ustalona na 2,95. W związku z tym wzrosły środki przeznaczone na uposażenia żołnierzy zawodowych oraz fundusz na nagrody uznaniowe i zapomogi.

Dzięki zwiększeniu funduszu uposażeń wzrosły wynagrodzenia zasadnicze dla wszystkich żołnierzy zawodowych: od szeregowego do starszego chorążego od 100 zł do 200 zł, zaś od starszego chorążego sztabowego do generała o 210 zł.

Zwiększenie stawek uposażenia zasadniczego od 100 do 210 zł dodatkowo podwyższono o 300 zł. Jest to kwota dodatku za długoletnią służbę wojskową, wypłacana każdemu żołnierzowi zawodowemu na podstawie § 28 ust. 1 rozporządzenia z dnia 10 listopada 2014 r. w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych (Dz. U. poz. 1618, z późn. zm.), która z dniem 1 stycznia 2016 roku została włączona do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych.

Wzrost stawek uposażenia zasadniczego wpływa bezpośrednio na kwotę otrzymywanego dodatku za długoletnią służbę wojskową.

W wyniku tych zmian żołnierze uzyskali dodatkowo od 9 zł (w przypadku żołnierzy otrzymujących dodatek w wysokości 3 proc. uposażenia zasadniczego) do 105 zł (w przypadku żołnierzy otrzymujących dodatek w wysokości 35 proc. uposażenia zasadniczego).

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.