Rząd przydzielił środki na pensje dla pracowników programów UE i EFTA

0 0
Rząd przydzielił środki na pensje dla pracowników programów UE i EFTA

Rząd postanowił przydzielić część środków z rezerwy celowej na wynagrodzenia dla pracowników programów finansowanych ze źródeł Unii Europejskiej oraz pomocy państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA).

Na pensje gabinet Ewy Kopacz przeznaczył 694 112 zł, które zostaną rozdzielone na konkretne instytucje. Jak podało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu, do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafi 378 124 zł, do Centrum Unijnych Projektów Transportowych - 213 045 zł, do Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej - 72 238 zł, do Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia - 25 564 zł, a 5 141 zł otrzyma Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu.

Według rządu przekazanie środków zwiększy skuteczność projektów finansowanych ze źródeł europejskich i osiąganie celów unijnej Polityki Spójności. W konsekwencji przyczyni się do sprawnego wdrożenia informatycznego systemu osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami, wsparcia realizacji projektów transportowych finansowanych z pieniędzy unijnych, czy zwiększenia efektywności wykrywania zmów przetargowych przy realizowaniu przedsięwzięć, w które zaangażowane są środki UE.

CIR podkreśla, że środki na wynagrodzenia dla osób zajmujących się programami finansowanymi z budżetu unijnego oraz środkami z pomocy udzielanej przez EFTA zostały ujęte w ustawie budżetowej na 2014 r. w wysokości 14 529 112 zł.

Po zatwierdzonym we wtorek przyznaniu ponad 694 tys. rząd wciąż będzie miał do rozdysponowania na ten cel 13 835 000 zł - poinformowało CIR.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.