Rybnik: Podwyżki dla pracowników instytucji samorządowych

0 0
Rybnik: Podwyżki dla pracowników instytucji samorządowych
Podwyżki otrzymają wszyscy pracownicy zatrudnieni w rybnickich instytucjach samorządowych. Fot. Hons084/Wikimedia Commons

Od 1 stycznia przyszłego roku wynagrodzenia wszystkich pracowników zatrudnionych w instytucjach podległych prezydentowi Rybnika wzrosną o 218 zł brutto – to najważniejszy zapis porozumienia podpisanego przez Solidarność z przedstawicielami władz miasta.

Podczas negocjacji ustalono również, że nagroda z okazji obchodzonego 10 maja Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej w 2016 roku wyniesie 400 zł brutto. Nagrodę, podobnie jak podwyżki wynagrodzeń, otrzymają wszyscy pracownicy zatrudnieni w rybnickich instytucjach samorządowych.

Leszek Moń, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych i Służb Publicznych Miasta Rybnika podkreśla, że chociaż wynegocjowane kwoty podwyżek nie są wysokie, to z pewnością będą odczuwalne dla pracowników, szczególnie tych najmniej zarabiających zatrudnionych w zarządzie Zieleni Miejskiej czy w Rybnickich Służb Komunalnych.

Kolejna podwyżka w rybnickim samorządzie

Negocjacje płacowe w rybnickim samorządzie odbywają się zawsze pod koniec roku kalendarzowego. Podczas ubiegłorocznych rozmów ustalono, że od 1 stycznia 2015 roku podwyżki wyniosą 100 zł brutto.

- W ten sposób gwarantujemy pracownikom może niewielki, ale systematyczny wzrost płac - dodaje Leszek Moń.

Międzyzakładowa Komisja Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych i Służb Publicznych Miasta Rybnika zasięgiem swojego działania obejmuje 9 instytucji, w których zatrudnionych jest ok. 2 tys. ludzi.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.