Rewolucja w górniczych pensjach. PGG negocjuje układ zbiorowy

Według projektu układu zbiorowego Polskiej Grupy Górniczej deputat węglowy ma być mniejszy, a czternastka wypłacana tylko wtedy, gdy firma odnotuje zysk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rewolucja w górniczych pensjach. PGG negocjuje układ zbiorowy

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

19 wrz 2016 8:35


W PGG trwają negocjacje układu zbiorowego. Z informacji "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że fundusz płac pozostanie na niezmienionym poziomie, jednak wynagrodzenia mają być uproszczone (obecnie mają ponad 20 elementów składowych), maksymalnie elastyczne i częściowo powiązane z sytuacją ekonomiczną firmy. Obecnie koszty płac to ponad 50 proc. kosztów spółki.

Jedną z najważniejszych propozycji nowego układu jest założenie, że czternastka będzie nagrodą wyłącznie z zysku (w ub. roku mimo gigantycznych strat i tak była wypłacana).

Deputat węglowy ma być zmniejszony z 8 do 6 ton rocznie na osobę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

6 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

krzysiek 2016-10-30 01:21:47

jak słyszę czy czytam jak podaje dziennik Gazeta Prawna to od razu wiem że pierdolą bzdedy największa dziennikarska szumowina w Polsce raz w tygodniu zamykają jakąś kopalnię i temu podobne ciulstwa

joker 2016-09-19 20:11:02

na kopalniach jest patologia, dyrektorzy wiedzą o tym i nic z tym nie robią .Związkowcy -TO DARMOZJADY układają się z dyrekcją , ta przymyka oko ,a wypłata związkowca to pensja nadsztygara!!!! mało tego dniówki dołowe ,a nie zjeżdżają na dół kopalni i nie pracują fizycznie .Oprócz takich osób jest kolejna grupa tz. przydupasów kierowników -- taka sama sytuacja odbijają się jakby pracowali na dole ,a nie pracują , mają dniówki emerytalne 1.8 , wszystkie dodatki , a ci co ciężko pracują pod ziemią zarabiają bez pracy w soboty i niedziele marne 2800zł !!! A związkowcy się SMIEJĄĄĄĄ Ą a dyrekcja toleruje.

jozwa 2016-09-19 12:29:50

czekam na moment kiedy wyplewimy z gruby zwiazkowa patologie, ktora zatruwała zycie kazdemu na kopalni