Rafalska: W ramach 500 plus wypłacono ponad 4,1 mld zł

Wydano ponad 2,5 mln decyzji o przyznaniu świadczenia w ramach programu 500 plus. Pieniądze otrzymuje ponad 3 mln dzieci, a wypłacono ponad 4,1 mld zł - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rafalska: W ramach 500 plus wypłacono ponad 4,1 mld zł

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 lip 2016 15:15


Rafalska dodała, że są to dane z 24 czerwca. Pełne informacje zostaną przedstawione w połowie lipca.

Rafalska poinformowała, że na rozpatrzenie i wydanie decyzji czeka 410 tys. wniosków. Dodała, że jeżeli przeciętna szacowana liczba dzieci przypadających na jedną decyzję wynosi 1,4, to znaczy, że można spodziewać się, że rozpatrzone wnioski będą dotyczyły 3 mln 580 tys. dzieci.

Przypomniała, że rząd szacował, że uprawnionych może być ok. 3 mln 700 tys. dzieci.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że bezpieczeństwo oraz rozwój rodzin jest priorytetem rządu. Dodała, że jest to pierwszy po 1989 roku kompleksowy program wsparcia dla rodzin.

- To nie jest koszt, tylko inwestycja, która jest potrzebna polskiemu państwu (...) To jest program, który czyni wielkie cuda. Pozwala na to żeby wiele rodzin mogło w tej chwili żyć na plus. (...) To jest program, który daje olbrzymie szanse i ogromy impuls polskie gospodarce - powiedziała Szydło.

Jak powiedziała Rafalska, program 500 plus jest "najlepszą propozycją dla polskich rodzin, jak została złożona w okresie transformacji".

- Równocześnie jest programem, który w moim przekonaniu, może Polaków przekonać do polityków, którzy - mam nadzieję - dzisiaj pokazują, że ich program wyborczy i ich obietnice nie są gołosłowne, że można nam zaufać, że jesteśmy takim ugrupowaniem i takim rządem pani premier Beaty Szydło, który realizuje swoje założenia - powiedziała Rafalska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.