PSL zgodziłoby się na wypłatę dla Agaty Dudy

Jakub Stefaniak, poseł PSL uważa, że Polska nie plasuje się na spektakularnie niskim poziomie jeśli chodzi o dochody urzędników państwowych, tzw. „R” czy parlamentarzystów, dlatego podwyżki dla nich nie są potrzebne. Żałuje jednak, że nie została rozwiązana propozycja pensji dla pierwszej damy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PSL zgodziłoby się na wypłatę dla Agaty Dudy

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

26 lip 2016 11:08


- Rozmawiałem przed kilku dniami z mamą, która jest emerytowaną nauczycielką. Myślę, że w Polsce jest dużo więcej osób, którym podwyżka, nawet kilkuset złotowa, przydałaby się bardziej, aniżeli tym, dla których była ona przewidziana - mówi w rozmowie z serwisem parlamentarny.pl Jakub Stefaniak, poseł PSL.

- Jedyną kwestią, której szkoda, że nie została rozwiązana, to propozycja pensji dla pierwszej damy. Szkoda, że nie dostanie pieniędzy, choć nie do końca jest to przesądzone. Natomiast warto się poważnie zastanowić czy powinny to być pieniądze przyznawane dożywotnio czy raczej na czas, kiedy sprawuje obowiązki. To kwestia do dyskusji - dodaje.

Tym samym poseł PSL uważa za skandaliczny pomysł rządu, aby urzędnicy państwowi i parlamentarzyści otrzymali kilkutysięczne podwyżki. - Jest to, uważam, skandaliczne choćby dlatego, że jeszcze kilka miesięcy temu w czasie rozmów z pielęgniarkami był olbrzymi problem z podwyżkami dla nich. Nie było pieniędzy na 300 zł na podwyżkę dla pielęgniarek, a nie ma najmniejszych problemów, by pisowscy dygnitarze mogli dostać kilka tysięcy podwyżki - wyjaśnia.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

muzyk 2016-07-31 22:18:46

A kogo to obchodzi czy PSL się zgadza na pensję dla damy