Przedsiębiorcy ujawnili listę wstydu. W Rzeszowie wyceniają godzinę pracy na 4,95 zł, a w Krakowie na 5,3 zł

0 0
Przedsiębiorcy ujawnili listę wstydu. W Rzeszowie wyceniają godzinę pracy na 4,95 zł, a w Krakowie na 5,3 zł
Do podmiotów, które nie respektują przepisów, należą między innymi sądy, placówki służby zdrowia czy instytucje kulturalne. (Fot. Fotolia)

Wbrew obowiązującym już przepisom, szereg placówek publicznych wciąż nie kalkuluje budżetu w taki sposób, by pracownicy wykonawców mieli zagwarantowane środki przynajmniej w wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Jak podaje Konfederacja Lewiatan do podmiotów, które nie respektują przepisów, należą między innymi sądy, placówki służby zdrowia czy instytucje kulturalne.

Czytaj też: Hejt czy ujawnianie oszustw: Czym są czarne listy pracodawców na Facebooku?

Oto przykłady podmiotów, które w budżetach na usługi nie uwzględniają płacy minimalnej i wyceniły roboczogodzinę pracownika ochrony na następujące kwoty (ceny podane bez VAT):

* Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi: 7,97 zł [maj 2015].

* Krakowskie Pogotowie Ratunkowe: 5,32 zł. Najważniejszym kryterium – o wadze 90 proc. – była cena, zamawiający również zrezygnował z zastosowania klauzul społecznych [czerwiec 2015].

* Sąd Rejonowy w Legnicy: 5,79 zł [czerwiec 2015].

* Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim: 7,71 zł [czerwiec 2015].

* Administracja Zasobów Komunalnych Łódź-Górna: 5,91 zł. W przetargu nie zawarto wymogu zatrudnienia na umowę i pracę oraz klauzul społecznych [czerwiec 2015].

* Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie: 6,88 zł. Zamawiający nie wymagał zatrudnienia pracowników w oparciu o umowy o pracę [czerwiec 2015].

* Warszawski Urząd Dozoru Technicznego: 7,17 zł. Kryterium ceny miało wagę 95%, a zatrudnianie na etat – 5 proc. [czerwiec 2015].

* Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy: 7,51 zł. W przetargu nie wymagano zatrudnienia pracowników na umowę o pracę [lipiec 2015].

* Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy: 6,78 zł. Zamawiający nie wymagał zatrudnienia pracowników na etat [lipiec 2015].

* Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu: od 5,51 do 5,95 zł [lipiec 2015].

* Podkarpackie Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie: 4,95 zł [lipiec 2015].

* Wydział fizyki Uniwersytetu Warszawskiego: 6,28 zł. Najważniejszym kryterium – o wadze aż 95 proc. - była cena, zamawiający w ogóle nie zastosował klauzul społecznych [czerwiec 2015].

* Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu: 7 zł. Zamawiający nie wymagał zatrudnienia pracowników w oparciu o umowy o pracę, a cena stanowiło 95 proc. wagi przy wyborze wykonawcy [czerwiec 2015].

* Uniwersytet Opolski: 6,79 zł. Kryterium ceny miało wagę 97 proc., nie przewidziano klauzul społecznych [czerwiec 2015].

* Filharmonia Gorzowska: 7,35 zł [lipiec 2015].

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Wyceniać to sobie można, ale ważne żeby nie było chętnych na taką płacę..

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.