Programiści Java mogą zarabiać nawet 10 tys. zł

0 0

Specjaliści programowania w języku Java są jedną z najlepiej opłacanych grup wśród programistów. Ile zarabiają?

Według raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2013 roku", wydanego przez Sedlak & Sedlak, mediana ich zarobków wyniosła 6 500 zł brutto i była wyższa od mediany dla ogółu programistów o 850 zł.

Płace połowy programistów Java mieściły się w zakresie od 4 500 zł do 9 tys. zł. Na zdecydowanie wyższe zarobki można było liczyć w firmach z udziałem kapitału zagranicznego. Mediana wynagrodzeń wyniosła tam bowiem 7 750 zł, a w firmach polskich była o 2 150 zł niższa.

Specjaliści w zakresie Java na największe zarobki mogą liczyć w Warszawie. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła 7 tys. zł, zaś połowa z nich zarobiła między 4 725 zł a 10 tys. 050 zł. Na podobne wynagrodzenie mogli liczyć jeszcze w województwach: dolnośląskim i małopolskim.

Zarobki programistów Java bardzo wyraźnie wzrastają wraz ze stażem pracy. Połowa początkujących pracowników może liczyć na wynagrodzenia w przedziale 3 tys. zł - 5 200 zł. Natomiast programista z dziewięcioletnim stażem może już liczyć na pensję ponad dwa razy wyższą.

Wśród najczęściej przyznawanych programistom benefitów znalazły się: prywatna opieka medyczna, zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz komputer przenośny.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.