Programiści Java mogą zarabiać nawet 10 tys. zł

Specjaliści programowania w języku Java są jedną z najlepiej opłacanych grup wśród programistów. Ile zarabiają?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Programiści Java mogą zarabiać nawet 10 tys. zł

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

28 kwi 2014 10:19


Według raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2013 roku", wydanego przez Sedlak & Sedlak, mediana ich zarobków wyniosła 6 500 zł brutto i była wyższa od mediany dla ogółu programistów o 850 zł.

Płace połowy programistów Java mieściły się w zakresie od 4 500 zł do 9 tys. zł. Na zdecydowanie wyższe zarobki można było liczyć w firmach z udziałem kapitału zagranicznego. Mediana wynagrodzeń wyniosła tam bowiem 7 750 zł, a w firmach polskich była o 2 150 zł niższa.

Specjaliści w zakresie Java na największe zarobki mogą liczyć w Warszawie. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła 7 tys. zł, zaś połowa z nich zarobiła między 4 725 zł a 10 tys. 050 zł. Na podobne wynagrodzenie mogli liczyć jeszcze w województwach: dolnośląskim i małopolskim.

Zarobki programistów Java bardzo wyraźnie wzrastają wraz ze stażem pracy. Połowa początkujących pracowników może liczyć na wynagrodzenia w przedziale 3 tys. zł - 5 200 zł. Natomiast programista z dziewięcioletnim stażem może już liczyć na pensję ponad dwa razy wyższą.

Wśród najczęściej przyznawanych programistom benefitów znalazły się: prywatna opieka medyczna, zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz komputer przenośny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.