Program 500+: Pracujący za granicą Polacy też dostaną 500 zł na dziecko?

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki w poniedziałek (21 grudnia) w Sejmie był pytany przez dziennikarzy o to, czy 500 zł na dzieci otrzymają też rodzice, którzy mieszkają i pracują za granicą oraz o termin wprowadzenia programu.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Program 500+: Pracujący za granicą Polacy też dostaną 500 zł na dziecko?

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl (EM)

21 gru 2015 15:14


Wicepremier przyznał, że 500 złotych powinno trafiać tylko i wyłącznie do dzieci, które są w Polsce. - My nie chcemy płacić pieniędzy na dzieci, które mieszkają w bardzo bogatych krajach Zachodu - powiedział Morawiecki.

Wicepremier nie stwierdził jednak, że praca zagranicą wyklucza wypłatę 500 zł. Według Morawieckiego "grupa osób, która mieszka w Polsce i wiąże swoją przyszłość z Polską, ale częściowo też pracuje za granicą" może liczyć na pieniądze. - W takich przypadkach trzeba dokładnie od strony operacyjnej ułożyć ten proces - powiedział Morawiecki.

W rozmowie z dziennikarzami wicepremier poruszył też temat terminu wprowadzenia programu. Okazuje się, że dodatkowe 500 zł może trafić do rodzin później niż zakładano na początku.

- Najbezpieczniejszy termin to jest drugi kwartał. Tak wolałbym mówić. Czy to będzie 1 kwiecień, czy 1 maj, czy 1 czerwiec to nie powiem teraz. To jest kompetencja pani minister Rafalskiej - podkreślił wicepremier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

17 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Zdzichu 2016-06-12 20:52:40

Ci co pracują za granicą ŁAPY WON OD 500+

Halszka 2016-05-19 12:33:33

Ja nie potrzebuje znać opinii P.Morawieckiego jak on uważa tylko jak przepisy przewiduja a jak nie wie to niech nie kombinuje tylko wskaże właściwe miejsce gdzie się można dowiedzieć bo nie bardzo jednoznacznie się o tym informuje w mediach , w kampanii dawali wszystkim polskim dzieciom-na teraz już nie musza 👎👎👎

endriu 2016-05-12 15:58:39

święta prawda. ja też wyjechałem za granicę jestem zatrudniony przez polską firmę na polskich warunkach tylko że oddelegowany za granice i płacą w euro a żona i dzieci mieszkają w polsce . Dziś właśnie otrzymałem decyzje że również mi się nie należy 500+ na drugie dziecko bo po co pracuje za granicą to dadzą sobie rade. Nikt się nie patrzy że poświęcamy całe swoje życie rozłąka wychowywanie dzieciaków. To jest nasza polska i zachęcanie do powrotów do czego do beznadziejnych rządów pewnie jak bym nie wyjechal to dziś bym z rodziną mieszkal pod mostem tak państwo by mi zapewnilo byt.