Prezydent FIFA Joseph Blatter zawieszony, ale wciąż z wynagrodzeniem

Afera w światowej federacji piłkarskiej. Okazuje się, że zawieszony przez Komisję Etyki FIFA prezydent tej organizacji Joseph Blatter nadal pobiera wynagrodzenie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezydent FIFA Joseph Blatter zawieszony, ale wciąż z wynagrodzeniem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 sty 2016 12:44


Informację tę potwierdził agencji Reuters rzecznik prasowy Komisji Audytu i Zgodności FIFA Andreas Bantel. Pobory będą mu wypłacane do 26 lutego, dopóki nie zostanie wybrany nowy szef światowej federacji piłkarskiej. Wstrzymano mu jedynie premie.

Szwajcar nie może jednak wykonywać swoich obowiązków. Przejął je Issa Hayatou, który również otrzymuje pensję. Komisja Audytu i Zgodności FIFA tłumaczy, że nie ma możliwości zawieszenia Blatterowi wynagrodzenia, bo nie pozwala na to kontrakt.

21 grudnia 2015 roku Blatter i szef UEFA Michel Platini zostali zawieszeni przez Komisję Etyki FIFA na osiem lat. Dodatkowo nałożono na nich kary finansowe w wysokości odpowiednio 50 tys. i 80 tys. franków szwajcarskich.

Powodem był przelew dwóch milionów franków na konto Platiniego z 2011 roku. Komisja Etyki nazwała to "konfliktem interesów". Obaj działacze utrzymują, że jest to zaległa zapłata za pracę doradczą, jaką Francuz wykonywał dla FIFA w latach 1998-2002. Prezydenci twierdzą, że zawarli ustne porozumienie i zaprzeczają, że zrobili coś nielegalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.