Prezydencki projekt przesłany do konsultacji

Kancelaria Prezydenta przesłała do konsultacji centralom związków zawodowych, organizacjom pracodawców oraz ministrowi pracy projekt przewidujący możliwość przejścia na emeryturę przed osiągnięciem wieku emerytalnego przez osoby posiadające co najmniej 40-letni staż składkowy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezydencki projekt przesłany do konsultacji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 maj 2015 20:15


"Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Bronisława Komorowskiego Kancelaria Prezydenta RP przesłała do reprezentowanych w Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych central związków zawodowych i organizacji pracodawców oraz do Ministra Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw" - poinformowała w piątek prezydencka kancelaria.napisano.

Przedstawienie projektu zapowiedział w środę (20 maja)  prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu z przedstawicielami Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Prezydencka minister Irena Wóycicka mówiła, że "prace nad projektem trwały w Kancelarii już od kilku miesięcy". "To nie jest zawracanie reformy emerytalnej (...), ale jej poprawianie, nadanie bardziej ludzkiej twarzy" - podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.