Prezesi największych firm mają ujawnić publicznie swoje dochody

Kierownictwo największych rosyjskich państwowych firm będzie zobowiązane do publikowania w internecie informacji o swoich dochodach. Postanowienie w tej sprawie podpisał premier Dmitrij Miedwiediew.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezesi największych firm mają ujawnić publicznie swoje dochody

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 gru 2014 10:49


Informacje o dochodach, wydatkach i majątku powinny być zamieszczane na stronach internetowych tych przedsiębiorstw. Zeznaniami na temat dochodów i wydatków objęci mają zostać także małżonkowie prezesów oraz ich niepełnoletnie dzieci.

Czytaj też: Były współpracownik Putina: Biznesmeni w Rosji to "chłopi pańszczyźniani"

Oprócz prezesów przepisy mają objąć również ich zastępców i głównych księgowych - informuje w internetowym wydaniu gazeta "Wiedomosti".

Spis przedsiębiorstw, których prezesi będą zobowiązani do składania deklaracji, został sporządzony już wcześniej. W tej chwili obejmuje on 62 przedsiębiorstwa, w tym Gazprom, Rosnieft, Sbierbank, Rosnano, Rostelekom, Rosyjskie Koleje Żelazne (RŻD) czy Aerofłot.

Pierwsza wersja rozporządzenia ze spisem firm i zobowiązaniami pracowników w zakresie sprawozdań o dochodach została zatwierdzona już w lipcu 2013 roku. Jednak zabrakło w niej zapisu o konieczności upublicznienia tych informacji.

Czytaj też: Prezesi nie chcą już gabinetów. Koniec kultu niedostępności?

W rezultacie część firm przekazała sprawozdania władzom i podała je do publicznej wiadomości, a część nie spełniła tego drugiego wymogu - podał portal "Wiedomosti".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.