Premie dla pracowników Rafametu

Średnio po 170 zł brutto premii będą otrzymywać od stycznia do marca pracownicy Fabryki Obrabiarek Rafamet w Kuźni Raciborskiej. Wysokość dodatku uzależniona została od poziomu płac zasadniczych poszczególnych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Premie dla pracowników Rafametu

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

26 sty 2016 10:16


Jak mówi Jan Filas, przewodniczący Solidarności w Rafamecie, premie w tej samej wysokości załoga fabryk otrzymywała przez większą część 2015 roku. Podkreśla, że była to pewna forma rekompensaty za brak podwyżek płac zasadniczych.

Co kwartał związkowcy negocjowali przedłużenie obowiązywania premii na kolejne trzy miesiące. W listopadzie rozpoczęli rozmowy z kierownictwem fabryki w sprawie dalszego wypłacania tego dodatku w pierwszym kwartale 2016 roku.

- Tym razem mieliśmy w ręku dodatkowy atut, bo zakład znalazł nowych odbiorców. Dzięki temu łatwiej było nam przekonać pracodawcę - mówi Jan Filas.

Przewodniczący zapowiada, że jeszcze przed upływem pierwszego kwartału zakładowa Solidarność zamierza rozpocząć z pracodawcą rozmowy na temat wliczenia tej premii do płac zasadniczych pracowników.

Rafamet zatrudnia ponad 340 osób. Zakład produkuje m.in. wielkogabarytowe obrabiarki specjalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.