Pracownicy wybierają prywatne leczenie. Jakie jeszcze świadczenia mogą dostać?

0 0
Pracownicy wybierają prywatne leczenie. Jakie jeszcze świadczenia mogą dostać?
Fot. Flickr.com/CC BY 2.0

Średnia roczna kwota na pozapłacowe świadczenia na pracownika wyniosła w ubiegłym roku w Polsce 1304 zł. Coraz częściej pracodawcy dają możliwość wyboru pracownikowi jakiego rodzaju benefity chce otrzymywać.

Co trzecia badana firma zadeklarowała, że w tym roku przeznaczy więcej pieniędzy na takie świadczenia - wynika z badania Benefit Systems i HRNews - informuje "Puls Biznesu"

Co pracownicy otrzymują najczęściej? Z danych serwisu zarobki.pracuj.pl wynika, że jest to prywatna opieka medyczna, zresztą także najbardziej przez pracowników pożądana.

"Co piątemu pracownikowi i jego rodzinie pracodawca zapewnia ubezpieczenie na życie. A na trzecim miejscu są karnety sportowo-rekreacyjne, które dostaje 16 proc. przebadanych" - wylicza Maciej Bąk, ekspert ds. raportów wynagrodzeń w Grupie Pracuj.

Czytaj też: Pieniądze już nie są wystarczającym sposobem wynagradzania pracowników. Co teraz się liczy?

Coraz częściej przedsiębiorstwa są skłonne dawać pracownikom możliwość wyboru świadczenia. "Dzięki temu mają pewność, że każdy wybierze najbardziej atrakcyjną dla siebie usługę. Pracownicy natomiast otrzymują od firmy coś, z czego na pewno będą korzystali" - mówi Iwona Grochowska z Benefit Systems

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Pakiet medyczny z dostęp do 27 lekarzy, szczepieniem, dużym zakresem badań laboratoryjnych i diagnostycznych, prowadzeniem ciąży, testami alergologicznymi, chirurgią jednego dnia i wiele więcej można mieć już za 120zł. Mało tego, żeby promować i uświadamiać Polaków, wszystko jest dostępne w programie lojalnościowym, w skrócie polecając takie rozwiązania mamy swoje leczenie całkowicie za darmo. Jakby kogoś temat ciekawił to zapraszam biuro@4pg.org.pl

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.