Pracownicy uczelni publicznych dostaną podwyżki

0 0
Pracownicy uczelni publicznych dostaną podwyżki
Ponad 1 mld zł trafi w tym roku na podwyżki wynagrodzeń pracowników uczelni publicznych (fot.facebook/Uniwersytet Warszawski)

Minister finansów podjął decyzję o uruchomieniu odpowiednich środków na podwyżki wynagrodzeń pracowników uczelni publicznych.

Ponad 1 mld zł trafi w tym roku na podwyżki wynagrodzeń pracowników uczelni publicznych. Minister finansów na wniosek minister nauki i szkolnictwa wyższego podjął decyzję o uruchomieniu odpowiednich środków - poinformował resort nauki.

"Podwyżki dotyczą okresu od stycznia 2015 roku, a więc będą wypłacane z wyrównaniem" - zaznaczono w komunikacie resortu nauki.

Resort podsumowuje, że w ciągu ostatnich trzech latach rząd zagwarantował wzrost przeciętnych wynagrodzeń pracowników uczelni publicznych o 30 proc. Oznacza to, że co roku ich płaca wzrasta średnio o 9,14 proc. Związane z tym łączne wydatki budżetu państwa wynoszą ok. 5,7 mld zł.

W 2013 roku rząd przeznaczył ponad 900 mln zł na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników uczelni publicznych. W roku 2014 na podniesienia ich uposażenia przekazano kolejne 950 mln zł.

Podwyżki także dla cywilnych pracowników uczelni 

W komunikacie poinformowano, że w tym roku z miliarda złotych przeznaczonych na podwyżki prawie 850 mln zł trafi do uczelni publicznych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego (część uczelni nadzorowana jest przez innych ministrów - np. kultury, zdrowia, obrony).

Wzrost płac został przewidziany nie tylko dla nauczycieli akademickich i pracowników naukowych, ale też dla innych cywilnych pracowników uczelni publicznych (z wyłączeniem zatrudnionych w domach i stołówkach studenckich).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • To co to za podwyżka - ahhhh, faktycznie w 2016 r. rząd zapowiedział drastyczną deflację
  • Te obiecane podwyżki są tylko na 2015 rok. Pic na wodę w związku z wyborami. Od rektora dostałem pismo, że podwyżka obowiązuje tylko do 31 grudnia 2015 r. Potem od 1 stycznia 2016 mam mieć pensję według starych stawek z 2014 r.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.