Pracownicy Tesco dostaną podwyżki

0 0
Pracownicy Tesco dostaną podwyżki
Wynagrodzenia w Tesco mają wzrosnąć od lipca tego roku średnio o 7 proc. (Fot. Żelazna Studio)

Tesco podniesie pensje swoim pracownikom. Od lipca najniższe wynagrodzenie u giganta handlu detalicznego wyniesie 2295 zł brutto.

Jak już informowaliśmy, w środę (11 maja) odbyło się spotkanie zarządu Tesco ze związkowcami, podczas którego stronom udało się ustalić wspólne stanowisko dotyczące podwyżki wynagrodzeń. Porozumienie podpisały wszystkie związki zawodowe działające w Tesco.

Jak dowiedział się portal PulsHR.pl podwyżki mają dotyczyć pracowników sieci sklepów zatrudnionych na stanowiskach niekierowniczych. Wynagrodzenia mają wzrosnąć od lipca tego roku, średnio o 7 proc.

Wówczas najniższa miesięczna pensja osoby zatrudnionej na pełny etat z co najmniej 12-miesięcznym stażem pracy wyniesie 2295 zł brutto (obecnie wynosi 2110 zł brutto).

- Bardzo cieszymy się z osiągniętego porozumienia, które otwiera drogę do podwyżek wynagrodzeń dla pracowników naszych sklepów. Podwyżki wynagrodzeń są także odzwierciedleniem dobrych wyników Tesco w Polsce na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy - powiedział Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Przypomnijmy, Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w Tesco Polska w rozmowie z nami uprzedzała, że brak porozumienia może skutkować protestami.

– Jesteśmy nawet skłonni protestować w Czechach, gdzie znajduje się centrala firmy na Europę Środkowo-Wschodnią - mówiła. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

Podwyżki w Biedronce i Lidlu

Nie tylko pracownicy Tesco otrzymali w tym roku podwyżki. Od 1 marca wzrosły pensje w Lidlu. Najniższa pensja, którą otrzymują m.in. kasjerzy wzrosła o 200 zł i wynosi obecnie 2400 zł brutto. Po dwóch latach pracy można dostać 2850 - 3250 zł brutto, podczas gdy wcześniej było to 2,7 tys. zł brutto.

Z kolei menedżer sklepu rozpoczynający pracę zarabia obecnie od 4,4 tys. do 5 tys. zł brutto (poprzednio 4,1 tys. zł). Po dwóch latach jego wynagrodzenie może wzrosnąć do 6,3-6,8 tys. zł brutto.

Od 1 kwietnia br. wzrosły także zarobki pracowników Biedronki. Wynagrodzenie dla rozpoczynających pracę w sklepach sieci będzie wynosić 2250 zł brutto. To 12,5-procentowy wzrost wobec poprzednich stawek.

W miarę wydłużania się stażu pracy, pensja sprzedawcy-kasjera będzie rosła. Po trzech latach pracy płaca wzrośnie do 2450 zł brutto.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.