Pracownicy tej firmy dostaną 2 tys. zł premii

0 0
Pracownicy tej firmy dostaną 2 tys. zł premii
Premie roczne otrzymają również pracownicy zatrudnieni w Delfo Polska za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. (Fot. Fotolia)

Pracownicy spółki Delfo Polska w Tychach dostaną premię roczną. Wyniesie ona 2 tys. zł brutto.

Premia zostanie wypłacona w dwóch ratach po 1 tys. zł brutto. Pierwsza zostanie przelana na konta pracowników 10 kwietnia, druga 10 września. Gwarancje wypłaty premii rocznej zapisane zostały w porozumieniu zawartym 30 marca pomiędzy zarządem spółki a zakładowymi organizacjami związkowymi.

– Rozmowy z zarządem były bardzo trudne i żmudne. Trwały prawie trzy miesiące. Zarząd chciał przyznać pracownikom bonus w wysokości 900 zł brutto. My powtarzaliśmy, że ludzie zasłużyli na więcej. Nie nadążają z produkcją, poświęcają się dla firmy, pracują w soboty i w niedziele. W rezultacie udało się nam przekonać pracodawcę i podniósł premię do 2000 zł brutto – mówi Grzegorz Duda, szef zakładowej Solidarności.

Duda dodaje, że premie roczne w tej samej wysokości otrzymają również pracownicy zatrudnieni w Delfo Polska za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. – Upomnieliśmy się o taką samą premię dla nich, bo przecież oni pracują równie wydajnie i efektywnie jak ludzie zatrudnieni przez naszą spółkę – wyjaśnia przewodniczący. 

Podczas rozmów płacowych związkowcy uzgodnili też z zarządem firmy wysokość premii kwartalnej, która w 2016 roku wynosić będzie 130 zł brutto. W porozumieniu płacowym pracodawca zobowiązał się również do przyznania pod koniec roku indywidualnych podwyżek wynagrodzeń dla pracowników.  

Tyska spółka Delfo Polska zatrudnia blisko 1200 pracowników. Firma produkuje m.in.  wytłoczki oraz elementy spawane i zgrzewane dla przemysłu motoryzacyjnego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.