Pracownicy Tauronu Wydobycie otrzymają jednorazową premię

0 0
Pracownicy Tauronu Wydobycie otrzymają jednorazową premię
Kopalnia Sobieski w Jaworznie, Fot. Mat. pras.

Do końca listopada pracownicy wchodzących w skład spółki Tauron Wydobycie zakładów górniczych Janina i Sobieski otrzymają jednorazową premię w wysokości 850 złotych brutto.

To efekt porozumienia pomiędzy przedstawicielami  Prezydium Rady Społecznej Tauron Polska Energia a zarządem grupy kapitałowej.

- W praktyce wypłata premii jest realizacją celu, do którego dążyliśmy od drugiego kwartału. Przypomnę tylko, że w tym roku pracownicy spółki Tauron Wydobycie nie otrzymali podwyżek. Rozmawialiśmy na ten temat z przedstawicielami pracodawcy, ale do porozumienia nie doszliśmy. Wszystko się przeciągnęło, głównie z przyczyn od nas niezależnych, takich jak na przykład wymiana zarządu - wyjaśnia Waldemar Sopata. przewodniczący Solidarności w spółce Tauron Wydobycie.

Gwarancja wzrostu wynagrodzeń

W porozumieniu ustalono, że wypłacona premia zostanie wliczona do funduszu wynagrodzeń na 2016 rok, co oznacza, że oprócz samego świadczenia, pracownik już teraz otrzyma gwarancję wzrostu wynagrodzenia w roku przyszłym.

- Jest to na pewno rozwiązanie nowe, ale - moim zdaniem - dobre. Mam tutaj na myśli sam mechanizm, który gwarantuje, że niezależnie od tego, co się będzie działo, pracownicy podwyżkę w roku przyszłym jednak dostaną. Tego, czy kwota jest "właściwa", nie jesteśmy teraz w stanie przewidzieć. Tak, jak nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się wydarzy i w jakiej kondycji pod koniec roku 2016 będzie nasza spółka. Nie mam jednak wątpliwości, że dobrze udało nam się zabezpieczyć pracownicze finanse, a to dla związkowca powinno być najważniejsze - podsumowuje Waldemar Sopata.

Podpisując porozumienie na szczeblu koncernu, strona społeczna zobowiązała się do zakończenia sporów zbiorowych prowadzonych w spółkach, których właścicielem jest TPE.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.