Pracownicy sanepidów doczekali się podwyżek

Pracownicy sanepidów w całej Polsce dostaną podwyżki. Wyższe pensje zostaną wypłacone w ciągu najbliższych dwóch miesięcy z wyrównaniem od stycznia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy sanepidów doczekali się podwyżek

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 mar 2016 12:08


Podwyżki gwarantuje pracownikom rozporządzenie ministra zdrowia z 10 marca w sprawie wzrostu płac w Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej. Od 2008 roku upominały się o nie związki zawodowe z sanepidów.

Jak informują związkowcy z Solidarności, płace w Inspekcji zostały zamrożone osiem lat temu. Podkreślają, że od tego czasu pracownicy sanepidów są najgorzej uposażoną grupą zawodową w budżetówce. Średnie płace w inspekcji wynoszą około 2300 zł brutto.

– W ciągu tych ośmiu lat wielokrotnie ponawialiśmy żądanie podwyżek tragicznie niskich płac w sanepidach, jednak poprzedni rząd w ogóle nie reagował na nasze postulaty. Po zmianie ekipy rządzącej postanowiliśmy kuć żelazo póki gorące. Rezultatem naszych działań jest decyzja ministra zdrowia o wzroście płac w inspekcji w całym kraju – mówi Piotr Kaczmarczyk, przewodniczący Solidarności w stacjach sanitarno-epidemiologicznych w regionie śląsko-dąbrowskim.

O około 267 zł brutto na etat wzrosną płace zasadnicze pracowników Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w województwie śląskim. W ocenie Kaczmarczyka podwyżka ta nie do końca satysfakcjonuje pracowników sanepidów, bo w ciągu ostatnich ośmiu lat płaca minimalna w Polsce poszła w górę o 800 zł brutto.

– Cieszymy się jednak, że nasze zarobki wreszcie zostały odmrożone. Dzięki temu mamy otwartą  drogę do kolejnych rozmów na temat wzrostu płac w sanepidach – podkreśla Kaczmarczyk.

Wyższe płace zaczną wpływać na konta pracowników Inspekcji w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Podwyżki zostaną wypłacone z wyrównaniem od stycznia. – Rozporządzenie ministra wejdzie w życie pod koniec marca. Wtedy dopiero rozpocznie się podział środków na podwyżki dla sanepidów w poszczególnych regionach kraju – wyjaśnia przewodniczący.

Śląska Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna zatrudnia ponad 1200 pracowników. W całej Polsce w sanepidach pracuje około 15 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

gość 2016-04-11 17:23:08

w Warszawie nie ma wyrównania od stycznia...obiecane nagrody dla ulubienców dyrektora..a podwyżka wynosi średnio ok. 150zł brutto ... po 8 latach! pracownik merytoryczny zrównany z pracownikiem fizycznym.. żenada

GOŚĆ 2016-04-07 10:50:55

u nas brak w ciągu dalszym podwyżek i brak , a o wyrównaniu można zapomnieć :(

Sanepid w śląskim 2016-04-06 07:37:17

U nas wszyscy dostali 178 zł brutto podwyżki.Nie wiem skąd ta kwota w artykule.A wypłaty nadal żenujące przy wręcz kosmicznych wymogach zawodowych.