Pracownicy Poczty Polskiej dostaną kolejne podwyżki

• Wynagrodzenia pracowników Poczty Polskiej wzrosną o 100 zł brutto.
• Na podwyżki może liczyć ponad 71 tys. osób.
• Jest to drugie porozumienie płacowe podpisane w Poczcie Polskiej w 2016 roku.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Poczty Polskiej dostaną kolejne podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

21 lip 2016 13:58


Wynagrodzenia zasadnicze pracowników Poczty Polskiej wzrosną o 100 zł brutto od 1 lipca br. Zgodnie z zapisami porozumienia podwyżkami objęci zostaną pracownicy, których pensje zasadnicze nie przekraczają 4 tys. zł brutto, czyli ponad 71 tys. osób - co stanowi zdecydowaną większość zatrudnionych w spółce. 

- Na pewno nie są to podwyżki, o których wszyscy byśmy marzyli. Wzięliśmy jednak pod uwagę bardzo trudną sytuację ekonomiczną firmy. Mam nadzieję, że jest to dopiero początek współpracy z nowym zarządem nad stworzeniem realnej możliwości dalszego wzrostu wynagrodzeń pocztowców – mówi Bogumił Nowicki, przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej.

Czytaj też: Chcemy, żeby listonosz zastał adresata w domu i nie zostawił awizo

- Wiemy, że ta podwyżka nie zaspokaja wszystkich oczekiwań. To jest dla nas bardzo trudna decyzja, skutkująca wzrostem kosztów. Jako zarząd musimy dbać o stabilność ekonomiczną firmy. Zrobimy wszystko, aby uniknąć negatywnych wariantów. W związku z tym, przede wszystkich musimy skupić się na wzroście przychodów oraz obniżeniu kosztów działania – mówi Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

Jest to drugie porozumienie płacowe podpisane w Poczcie Polskiej w 2016 roku. Pierwsze z 25 marca zakładało podwyżki wynagrodzeń na poziomie 150 zł brutto dla pracowników zarabiających mniej niż 4 tys. zł brutto. Łącznie pensje pracowników z tej grupy wzrosły w tym roku (wraz z pochodnymi) o ok. 300 zł brutto.

Poczta Polska jest jednym z największych pracodawców w kraju. Operator zatrudnia ok. 80 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ada 2016-07-22 16:20:38

Najpierw 150zl podwyzki ,teraz 100 zl to faktycznie daje 300 zl podwyzek.(tylko zapomnieli dodac ze przed podwyzka 150zl najpierw zabrali nam premie czasowa ok.150zl.Suma suam 150 zl plus 100zl faktycznie daje 300 zl podwyzki.

elems 2016-07-21 20:55:35

Trudno zrozumiećw obecnych czasach aż tak wielką rozrzutność kierownictwa