Pracownicy od miesięcy czekają na wypłaty. Prezes się ukrywa

Stu pracowników firmy Gryphon w świdnickiej podstrefie WSSE Invest Park czeka na wypłaty zaległych wynagrodzeń. Zakład ogłosił upadłość, a jego prezes zapadł się pod ziemię.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy od miesięcy czekają na wypłaty. Prezes się ukrywa

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

8 paź 2014 9:56


- W lipcu (2013 r. - przyp. red.) dostaliśmy po raz pierwszy wypłaty na raty, ale prezes tłumaczył, że sytuacja jest trudna, więc nie protestowaliśmy. We wrześniu wypłaty były rozłożone już na 3 razy, a za listopad i grudzień nie dostaliśmy ani złotówki - opowiadają pracownicy na łamach „Gazety Wrocławskiej".

Czytaj też: Problem z szarą strefą. Pracownicy wykonują zlecenia na czarno

Ponadto wysłano ich na przymusowe urlopy, a potem postojowe. W styczniu nie mieli już do czego wracać. Firma Gryphon w świdnickiej podstrefie WSSE Invest Park została zamknięta.

Firma zalega pracownikom z wypłatami w kwotach od 6 do 23 tys. zł. Jednak nie tylko oni poszukują prezesa. Jego ściganiem zajmuje się także Państwowa Inspekcja Pracy, policja i Prokuratura Rejonowa we Wrocławiu.

Czytaj też: Ile zarabia inżynier produkcji, a ile jego szef?

Chodzi m.in. o nieuregulowane składki pracownicze w wysokości ok. 800 tys. zł. Były prezes jest jednak niedostępny, dlatego sprawa nie może ruszyć z miejsca, a pracownicy nadal muszą czekać na pieniądze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

przyjaciel przyjaciela 2014-12-12 21:56:20

Kolego - przestań... Wstydu oszczędź - przede wszystkimsobie... Odwaga to naprawdę twoja "mocna strona skoro nawet podpisać sie nie potrafisz...

Przyjaciel 2014-10-08 14:14:49

Podobnie jak w GAZOPROJEKCIE...