Pracownicy fizyczni dostaną najwięcej

92% firm planuje zwiększyć wynagrodzenie swoim pracownikom. Średnie podwyżki w roku 2013 będą wyższe niż w roku ubiegłym i wynoszą 3,46 proc - podaje Advisory Group TEST Human Resources na podstawie przeprowadzonego przez firmę raportu płacowego
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy fizyczni dostaną najwięcej

PODZIEL SIĘ


Autor: DB

21 lut 2013 11:18


Najwięcej zyskają pracownicy zatrudnieni w firmach zagranicznych. Mogą liczyć na podwyżki dwa procent wyższe od osób zatrudnionych w polskich przedsiębiorstwach. Różnica pomiędzy polskimi, a zagranicznymi przedsiębiorstwami nie wzrasta w sposób gwałtowny i zarówno w w 2013  jak i 2012 r. kształtuje się podobnie - na poziomie niecałych dwóch procent.

Advisory Group TEST Human Resources informuje, że firmy zagraniczne planują podwyżki powyżej trzech procent na wszystkich poziomach zarządzania. Dostaną je więc zarówno dyrektorzy, kadra zarządzająca, jak i pracownicy niższego szczebla. W tych z kapitałem polskim jedynie pracownicy fizyczni mogą spodziewać się wypłat wyższych o ponad 3 proc. Pozostali nie przekroczą tego progu.

Polskie przedsiębiorstwa zdecydowały, że  członkowie zarządu dostaną podwyżki procentowo niższe niż w roku biegłym, które nie przekroczą nawet jednego procenta.

Pracownik fizyczny w firmie zagranicznej dostanie średnio 4,3 proc. podwyżki, a ten zatrudniony w polskiej – 3,29 proc..  Największa dysproporcja wystąpi na stanowiskach kierowniczych. O ile w firmach z kapitałem zagranicznym podwyżki będą wynosić średnio 3,92 proc., to w firmach polskich kierownicy otrzymają jedynie o 1,31 proc. Będzie to zatem mniej niż dyrektorzy i asystenci.

W naszych przedsiębiorstwach dyrektorzy dostaną pensje wyższe o 1,5 proc., a asystenci o 1,82 proc. W firmach z kapitałem zagranicznym będzie to odpowiednio - 3,47 proc. i 3,68 proc. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.