Pracownicy Anwilu będą zarabiać więcej. O ile?

W zakładach chemicznych Anwil zostało podpisane porozumienie pomiędzy pracodawcą a przedstawicielami organizacji związkowych regulujące tegoroczne kwestie płacowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Anwilu będą zarabiać więcej. O ile?

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)

wnp.pl

19 maj 2014 11:18


- Mimo dużej rozbieżności wstępnych stanowisk, wszystkim partnerom zaangażowanym w negocjacje zależało na tym, by osiągnąć kompromis. Dziękuję przedstawicielom związków zawodowych za wykazane zrozumienie, a także za troskę o dobro i przyszłość Anwil - powiedział Arkadiusz Banaszek, członek zarządu Anwil i przewodniczący zespołu negocjacyjnego reprezentującego pracodawcę.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem od 1 maja br. nastąpił wzrost płacy zasadniczej w wysokości przeciętnie 100 zł brutto miesięcznie dla pracownika. Indywidualny wzrost płacy zasadniczej w Anwil powiązany będzie z wynikami oceny rocznej za 2013 rok.

W myśl porozumienia, od maja br. pracodawca będzie pokrywał także składki obowiązującego w Anwil grupowego ubezpieczenia na życie w wysokości 40 zł brutto miesięcznie.

Ponadto uzgodniono wypłatę nagrody z okazji Dnia Chemika w wysokości 8,5 proc. Osobowego Funduszu Płac za 2013 r. Szczegółowe zasady naliczenia nagrody określone będą w regulaminie ustalonym przez strony.

Pracownicy Anwil otrzymają również dodatkowe świadczenia w łącznej wysokości rocznej 3 250 zł brutto dla uprawnionego pracownika w następujących ratach:

- 600 złotych brutto (wypłacone w kwietniu 2014 roku);
- 400 złotych brutto płatne nie później niż do 31 maja 2014 roku;
- 500 złotych brutto płatne w lipcu 2014 roku;
- 500 złotych brutto płatne w sierpniu 2014 roku;
- 1250 złotych brutto płatne w grudniu 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.