Pracownicy Amazona w Polsce dostaną podwyżki. Będą uzależnione od stażu pracy

Od września Amazon Polska podniesie pensje pracownikom centrów logistycznych. O ile?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Amazona w Polsce dostaną podwyżki. Będą uzależnione od stażu pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

24 sie 2017 17:29


• Sięgający 12,5 proc. wzrost płac obejmie wszystkich pracowników trzech działających obecnie w Polsce centrów logistycznych.

• W zależności od stażu pracy, stawki wzrosną od poziomu 15-16 zł do poziomu 16 - 18 zł.

• Koncern szykuje się do otwarcia jesienią dwóch centrów w Kołbaskowie i Sosnowcu, nie wyklucza też dalszych inwestycji w naszym kraju.

Od 2014 roku Amazon zainwestował w Polsce ponad 3 mld zł. Na stałych umowach o pracę w centrum logistycznym pod Poznaniem, dwóch centrach w okolicy Wrocławia, oraz w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku pracuje obecnie ponad 9 tys. osób.

Sięgający 12,5 proc. wzrost płac wszystkich pracowników trzech działających obecnie w Polsce centrów logistycznych to efekt globalnego, corocznego procesu przeglądu wynagrodzeń w koncernie.

Wiceprezes ds. operacyjnych Amazon na Europę Steven Harman poinformował, że od września stawki godzinowe pracowników stopnia początkowego wzrosną, w zależności od stażu pracy, od poziomu 15-16 zł do poziomu 16 - 18 zł. Także stawki kierowników zespołów wzrosną i sięgać będą, w przypadku osób ze stażem pracy przekraczającym dwa lata - 23 zł.

Według wyliczeń firmy, rotacja pracowników w Amazon jest podobna do tej, jaką odnotowano w innych podobnych centrach logistycznych i wynosi około 1 proc. - wliczając w to pracowników sezonowych.

Nowe centra logistyczne w Polsce

Jesienią Amazon otworzy dwa kolejne centra logistyki e-commerce w Kołbaskowie i w Sosnowcu. Amazon w Sosnowcu będzie stanowił centrum dystrybucyjne odzieży i obuwia. Z centrum w Kołbaskowie będą dystrybuowane mniejsze przedmioty, takie jak książki, sprzęt elektroniczny czy towary konsumpcyjne.

Steven Harman powiedział, że obiekt ten będzie wykorzystywał innowacyjną technologię Amazon Robotics. Pracę ponad 1 tys. zatrudnionych w nim osób wesprze ponad 3 tys. robotów.

Cały czas trwa rekrutacja pracowników na stanowiska początkowe w obu centrach.

Koncern nie podaje na razie dokładnej daty uruchomienia obiektów. Nie jest też ujawniana wartość inwestycji prowadzonych w województwach zachodniopomorskim i śląskim.

Harman podkreślił, że koncern jest "bardzo zadowolony z rozwoju dotychczasowych inwestycji w Polsce" i nie wykluczył, że powstawać tu będą kolejne obiekty Amazon. - Ponieważ szybko się rozwijamy szukamy nowych lokalizacji w całej Europie - także w Polsce - przyznał.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Zakres 2017-09-05 10:47:15

Amazon to się rozwija w Indiach. W Polsce zanim przekroczy linię Wisły, to mu zajmie kilka lat, może nawet dekadę. Nie sądzę, by ta korporacja tak daleko się posunęła.