Praca w Polomarket, wynagrodzenia: Pracownicy dostaną podwyżki. Ile?

• Od października Polomarket podnosi wynagrodzenia pracowników we wszystkich sklepach sieci.
• Pensje zatrudnionych w sklepach Polomarket wzrosną o 19-27 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Polomarket, wynagrodzenia: Pracownicy dostaną podwyżki. Ile?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 paź 2016 9:25


Najniższe wynagrodzenia w sklepach Polomarket przed podwyżką wynosiły 1 850 zł brutto plus premia uznaniowa. Po podwyżkach najniższy poziom wynagrodzenia będzie się kształtował w przedziale od 2 tys. do 2350 zł brutto w zależności od zakresu obowiązków oraz stażu plus premia uznaniowa. Podwyżki wyniosą od 19 do 27 proc.

Dodatkowo sieć wszystkim nowo zatrudnionym zapewnia na start zatrudnienie na umowę o pracę na okres pół roku. - Podjęliśmy bardzo istotne decyzje dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia, ponieważ traktujemy naszych pracowników jako nasz największy kapitał. Tym samym chcemy stworzyć im najlepsze warunki do rozwoju, a także dać poczucie bezpieczeństwa zatrudnienia. Zatrudniamy na umowę o pracę ponad 7 tys. pracowników na terenie całego kraju – powiedział Michał Seńczuk, członek zarządu Polomarketu.

Czytaj też: Sieci handlowe dają podwyżki by zatrzymać pracowników

Podwyżki, które weszły w życie 1 października, obejmują pracowników całej sieci, niezależnie od stażu pracy i stanowiska. Wyższe pensje podstawowe otrzymają też nowo zatrudnieni. Ponadto polska sieć nie będzie już zatrudniać na okres próbny, a wszystkim nowym pracownikom zaproponuje na start 6-miesięczną umowę o pracę.

Zmianom uległa też ścieżka rozwoju pracowników Polomarketu. Najlepsi pracownicy - od kasjera sprzedawcy po kierownika sklepu, mogą liczyć zarówno na awans, jak i na pakiet szkoleń.

Oprócz podwyżek spółka przygotowała dla wszystkich swoich pracowników pakiet dodatkowych korzyści pozapłacowych. - Pracownicy sieci będą mogli między innymi korzystać z dodatkowych rabatów podczas codziennych zakupów w sieci, a w przyszłości również w sieciach partnerskich różnych branż. Firma intensywnie pracuje także nad objęciem wszystkich zatrudnionych bezpłatną prywatną opieką medyczną na terenie całego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

6 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

julka 2017-07-02 21:50:15

płacą 2 tyś brutto . Premii nikt w polo markecie w którym pracuje nie widział. Nadgodziny są codziennie ,nie płatne. Można sobie odebrać godziny ale w praktyce nie ma kiedy bo za mało pracowników. na mięsnym praca ciężka a płaca taka sama jak za układanie towarów na markecie. Polski pracodawca a płaci mniej niż np. w lidlu. Nie polecam pracy w polo !!!

majka 2017-05-23 11:07:07

Właśnie byłam na rozmowie do Polo. Zarobki 2000 brutto + premia 200 jeśli pół roku bez zwolnienia lekarskiego. Praca na każdym stanowisku czyli kasjer, na mięsnym i układanie towaru na sklepie. Zastanawiam się. W Lidlu na 3/4 mają brutto ok.2200 czyli netto 1600 a tu wyjdzie 1300

kajjka22 2017-05-11 16:31:05

Nie narzekajcie, bo jak porównujecie sie do pracowników z innych sklepów to trzeba myslec o tym ze wszedzie dobrze gdzie nas nie ma... A tak naprawde tutaj ja uważam ze oni jako pracodawcy są ok.