Praca w Polomarket, wynagrodzenia: Pracownicy dostaną podwyżki. Ile?

• Od października Polomarket podnosi wynagrodzenia pracowników we wszystkich sklepach sieci.
• Pensje zatrudnionych w sklepach Polomarket wzrosną o 19-27 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Polomarket, wynagrodzenia: Pracownicy dostaną podwyżki. Ile?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 paź 2016 9:25


Najniższe wynagrodzenia w sklepach Polomarket przed podwyżką wynosiły 1 850 zł brutto plus premia uznaniowa. Po podwyżkach najniższy poziom wynagrodzenia będzie się kształtował w przedziale od 2 tys. do 2350 zł brutto w zależności od zakresu obowiązków oraz stażu plus premia uznaniowa. Podwyżki wyniosą od 19 do 27 proc.

Dodatkowo sieć wszystkim nowo zatrudnionym zapewnia na start zatrudnienie na umowę o pracę na okres pół roku. - Podjęliśmy bardzo istotne decyzje dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia, ponieważ traktujemy naszych pracowników jako nasz największy kapitał. Tym samym chcemy stworzyć im najlepsze warunki do rozwoju, a także dać poczucie bezpieczeństwa zatrudnienia. Zatrudniamy na umowę o pracę ponad 7 tys. pracowników na terenie całego kraju – powiedział Michał Seńczuk, członek zarządu Polomarketu.

Czytaj też: Sieci handlowe dają podwyżki by zatrzymać pracowników

Podwyżki, które weszły w życie 1 października, obejmują pracowników całej sieci, niezależnie od stażu pracy i stanowiska. Wyższe pensje podstawowe otrzymają też nowo zatrudnieni. Ponadto polska sieć nie będzie już zatrudniać na okres próbny, a wszystkim nowym pracownikom zaproponuje na start 6-miesięczną umowę o pracę.

Zmianom uległa też ścieżka rozwoju pracowników Polomarketu. Najlepsi pracownicy - od kasjera sprzedawcy po kierownika sklepu, mogą liczyć zarówno na awans, jak i na pakiet szkoleń.

Oprócz podwyżek spółka przygotowała dla wszystkich swoich pracowników pakiet dodatkowych korzyści pozapłacowych. - Pracownicy sieci będą mogli między innymi korzystać z dodatkowych rabatów podczas codziennych zakupów w sieci, a w przyszłości również w sieciach partnerskich różnych branż. Firma intensywnie pracuje także nad objęciem wszystkich zatrudnionych bezpłatną prywatną opieką medyczną na terenie całego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

8 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pracownik 2017-12-16 22:28:13

Ta podwyzszka to pic. Dali w pazdzierniku podwyzke do 2000 brutto ( wyplata w listopadzie) a od stycznia najnizsza krajowa wzrosla do 2000.

A.. 2017-08-16 21:57:33

Polo Market to jedna wielka porażka!!!

julka 2017-07-02 21:50:15

płacą 2 tyś brutto . Premii nikt w polo markecie w którym pracuje nie widział. Nadgodziny są codziennie ,nie płatne. Można sobie odebrać godziny ale w praktyce nie ma kiedy bo za mało pracowników. na mięsnym praca ciężka a płaca taka sama jak za układanie towarów na markecie. Polski pracodawca a płaci mniej niż np. w lidlu. Nie polecam pracy w polo !!!