Praca w Poczcie Polskiej: Podwyżki dla pracowników. Jest porozumienie

• W czwartek (25 marca) doszło do porozumienia między zarządem Poczty Polskiej a Organizacją Międzyzakładową "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej w sprawie wynagrodzeń.
• Porozumienie zakłada zwiększenie wynagrodzenia zasadniczego o 150 zł brutto od 1 marca i jednorazową wypłatę 200 zł dla pracowników eksploatacji.
• Podwyżki są możliwe m.in. dlatego, że Poczta Polska odzyskała kontrakt na obsługę polskiego wymiaru sprawiedliwości.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Poczcie Polskiej: Podwyżki dla pracowników. Jest porozumienie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 mar 2016 11:08


Strony uzgodniły, że pracownicy których wynagrodzenie zasadnicze brutto jest niższe niż 4 tys. zł, otrzymają podwyżki w wysokości 150 zł brutto na etat. Wynagrodzenia zasadnicze wzrosną od marca tego roku. Po tej zmianie najniższe wynagrodzenie zasadnicze (bez dodatków) w Poczcie Polskiej będzie wynosić 2050 zł brutto.

– Wczorajsze (24 marca - przyp.red.) porozumienie jest kompromisem między oczekiwaniami partnerów społecznych i możliwościami finansowymi spółki. Plan rzeczowo-finansowy Poczty Polskiej na 2016 rok przygotowany jeszcze jesienią ubiegłego roku nie uwzględniał przychodów wynikających z odzyskanego kontraktu na obsługę polskiego wymiaru sprawiedliwości i m.in. w takim zakresie będzie zaktualizowany. Zmiana dotycząca wynagrodzeń oznacza także konieczność prowadzenia dalszej restrukturyzacji firmy, aby Poczta Polska mogła zachowywać stabilność finansową – podkreśla Marek Chibowski, prezes Poczty Polskiej.

Dodatkowo pracownicy eksploatacji otrzymają jednorazową wypłatę w wysokości 200 zł brutto na jeden etat. Pieniądze powinny zostać wypłacone z wynagrodzeniem za marzec, czyli do 10 kwietnia.

Przypomnijmy, Poczta Polska to największy pracodawca w Polsce zatrudniający blisko 80 tys. osób - z czego większość pracuje w oparciu o umowy o pracę - i zarazem jedna z najbardziej uzwiązkowionych spółek w Polsce: działają w niej 74 związki zawodowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

żartowniś 2016-04-29 21:05:45

Podwyżki !!! chyba są to jakieś żarty . Od początku br zabrano dwukrotnie jak nie trzykrotnie więcej niż podwyżka (miesięczna premię) a teraz mówi się o podwyżkach :), najpierw niech oddadzą co zabrali a dopiero będziemy mówili o rzeczywistej podwyżce.