Praca w księgowości coraz lepiej płatna, ale też bardziej wymagająca

0 0
Praca w księgowości coraz lepiej płatna, ale też bardziej wymagająca

- Współczesna księgowa to osoba z dużą wiedzą, znajomością języków obcych oraz analitycznym nastawieniem, które pozwala jej rozumieć podejście biznesowe firmy i aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu jej strategii – mówi Magdalena Pałyska, lider zespołu finance z firmy Experis.

Popyt na pracowników działów finansowo-księgowych zwiększa się za sprawą ciągłego rozwoju sektora BPO/SSC. Dzięki coraz to nowym inwestycjom w tej branży, osoby o profilach finansowo-księgowych z bardzo dobrą znajomością języków obcych mają dużą dowolność w wyborze pracodawcy. Wiąże się to jednak ze spełnianiem przez nie większych wymagań.

Pracodawcy oczekują bowiem już nie tylko dobrego dopasowania kompetencyjnego do wymagań związanych ze sprawowaniem danego stanowiska, ale i szerszego spojrzenia na wykonywane zadnia.

- Praca w branży finansowo-księgowej staje się coraz bardziej ambitna i wymagająca, ale może też wiele zaoferować. Osoby na stanowiskach księgowych, w zależności od posiadanego doświadczenia, mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie w skali od 6 tys. do 10 tys. zł brutto - mówi Pałyska.

- W przypadku pracowników działów kontrolingu wynagrodzenie waha się między 8 tys. a 12 tys. zł brutto, a dyrektorzy finansowi, których rola jest najbardziej istotna i wpływowa z punktu widzenia firmy, to wynagrodzenia w wysokości od 25 tys. zł brutto wzwyż - dodaje.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.