Praca w IT na kontrakcie. Nawet 1800 zł na rękę za dzień pracy

W zależności od stanowiska i stażu pracy, będąc na kontrakcie w IT, można zarobić od 450 do nawet 1800 zł na rękę w jeden dzień.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w IT na kontrakcie. Nawet 1800 zł na rękę za dzień pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 lut 2015 16:52


- Rynek nowych technologii wciąż jest świetnym miejscem do rozwoju kariery, a praca kontraktowa daje najszersze możliwości jej realizowania poprzez nieograniczony zasięg i zróżnicowanie - mówi Mikołaj Makowski, szef IT Contracting w Hays Poland.

Rok 2015 upłynie pod znakiem stałego wzrostu rynku oprogramowania i usług IT w Polsce. Niewątpliwie jest to zasługa stałego dopływu funduszy z EU, oraz postępującego rozwoju niemal wszystkich sektorów gospodarki. Obecnie cały czas obserwujemy niedobór pracowników w stosunku do zapotrzebowania rynku, dlatego jeszcze przez klika lat będzie dominował trend „rynku kandydata”.

Najbardziej poszukiwane specjalizacje IT-kontraktorów w 2015 roku dotyczyć będą ekspertów z zakresu migracji, ponieważ na polskim i europejskim rynku w 2014 doszło i wciąż dochodzi do dużej liczby fuzji i przejęć właściwie we wszystkich sektorach gospodarki.

W związku z tym trendem, wysoce pożądani będą specjaliści gotowi wesprzeć konsolidację i migrację danych, procesów czy aplikacji. Na oferty pracy mogą również liczyć eksperci z zakresu Software Development’u na systemy mobilne (Android, iOS) w języku Java, Swift itd. Jest to związane ze wzrostem udziału aplikacji mobilnych i przeglądarkowych na rynku oprogramowania.

- Oprócz trendów konsolidacyjnych na rynek wkradać się będą także nowe, odważne rozwiązania IT, niosące zapotrzebowanie na ekspertów w bardzo wąskich dziedzinach jak np. programowanie dronów czy tworzenie modułów rozszerzonej rzeczywistości - przewiduje Mikołaj Makowski.

Dodatkowo będą prowadzone rekrutacje na specjalistów ds. programowania w nowych systemach, jak np. Tizen Smart TV SDK, który będzie stosowany w telewizorach firmy Samsung. Jeżeli system się sprawdzi, segment aplikacji na telewizory może stać się kolejnym rozwojowym obszarem rynku.

Poza tym niezmienną popularnością cieszyć się będą stanowiska związane z SAP (który pozostaje wciąż najpopularniejszym dostawcą oprogramowania biznesowego, ERP i hurtowni danych).

Płace specjalistów IT pracujących w modelu Time and Material są obecnie na bardzo wysokim poziomie, dlatego też nie przewiduje się ich dużego wzrostu w 2015 roku (nie więcej niż 1-4 proc.), Wyższe zarobki zarezerwowane będą dla tych ekspertów, którzy wyspecjalizują się w najnowszych trendach technologicznych, jak np. druk 3D, czy analiza danych oparta o sztuczną inteligencję.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.