www.raportplacowy.pl

Praca w finansach, wynagrodzenia: Ile zarabia specjalista ds. windykacji, a ile dyrektor ds. finansowych?

0 0
Praca w finansach, wynagrodzenia: Ile zarabia specjalista ds. windykacji, a ile dyrektor ds. finansowych?
Średnie miesięczne wynagrodzenie specjalisty ds. podatkowych to 6643 zł brutto. (Fot. Thomas Galvez/Flickr, lic. CC BY 2.0)

Na jakie wynagrodzenia można liczyć pracując w pionie finansowym firmy? Oto najnowsze dane z raportu płacowego Advisory Group TEST Human Resources "Jesień 2015".

Jak wynika z jesiennej edycji badania wynagrodzeń Advisory Group TEST HR, średnie miesięczne wynagrodzenie asystenta ds. finansowych wynosi 3054 zł brutto (wobec 2896 zł brutto wykazywanych w wiosennej edycji raportu).

25 proc. osób wykonujących czynności administracyjne oraz wspierających pracowników obszaru w ich bieżących czynnościach zarabia mniej niż 2115 zł brutto, ale kolejne 25 proc. może liczyć na więcej, czyli na pensje przekraczające 3654 zł brutto.

Jeśli chodzi o analityka finansowego, średnia jego wynagrodzeń to 5607 zł brutto. Podobnie zarabiał wiosną 2015 r. - wówczas jego przeciętna pensja wynosiła 5659 zł brutto.

Co czwarty analityk finansowy, który zajmuje się sporządzaniem analiz, prognoz i raportów finansowych w firmie, otrzymuje pensje nie mniejszą niż 6421 zł brutto. Dla 25 proc. wynagrodzenie nie przekracza 4227 zł brutto.

Średnia pensja lidera zespołu ds. finansowych wynosi 7537 zł brutto - w porównaniu do 7660 zł brutto wskazywanym w raporcie „Wiosna 2015”.

Jedna czwarta osób odpowiedzialnych za administrowanie działaniami kontroli i nadzoru finansowego firmy otrzymuje wypłatę nie wyższą niż 4564 zł brutto, a wynagrodzenie co czwartego lidera nie zatrzymuje się na kwocie 9167 zł brutto.

Zarobki specjalistów

Specjalista ds. windykacji, który odpowiada za realizowanie procedur kontroli i windykacji należności drogą telefoniczną lub mailową, zarabia średnio 3302 zł brutto co miesiąc. To niewielki spadek w porównaniu do pierwszego półrocza 2015 r. (wówczas otrzymywał średnio 3422 zł brutto).

Co czwarty specjalista w tym obszarze dostaje nie więcej niż 2359 zł brutto miesięcznie, ale 25 proc. z nich może cieszyć się pensją wyższą niż 3915 zł brutto.

Więcej zarabia specjalista ds. finansowych – jego średnia pensja to 5016 zł brutto (wobec 5851 zł brutto wykazywanych w wiosennej edycji raportu).

25 proc. osób odpowiedzialnych za realizowanie operacyjnych procedur finansowych w firmie może liczyć na wypłatę nie mniejszą niż 6029 zł brutto, ale kolejne 25 proc. nie otrzyma więcej niż 3724 zł brutto.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.