Praca na Sylwestra: Potrzebni kelnerzy, wodzireje, opiekuni zwierząt

Wydawać by się mogło, że zabawy sylwestrowej ominąć nie można, jednak wiele osób w tym dniu decyduje się podjąć pracę. Jak się okazuje, może to być opłacalny wybór.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca na Sylwestra: Potrzebni kelnerzy, wodzireje, opiekuni zwierząt

PODZIEL SIĘ


Autor: jm/mat.pras.

29 gru 2014 15:14


Jak się okazuje, wynagrodzenia usługodawców 31 grudnia wynoszą kilkukrotnie więcej niż w zwykłe dni.

Żaden bal nie odbędzie się bez obsługi gastronomicznej serwującej posiłki i mocniejsze trunki. Zgodnie z danymi Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak&Sedlak w 2013 roku, przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto kucharza wynosiło 2 688 zł, kelnera 2 198 zł, a barmana 2 131 zł.

Natomiast, jak wynika z przeprowadzonych przez Sedlaka ankiet telefonicznych, w tę szczególną noc kelner na prestiżowej imprezie może nawet zarobić miesięczną stawkę.

Zespół muzyczny z wodzirejem standardowo kosztuje od 1 700 do 12 000 zł, jednak w ostatni dzień roku należy doliczyć nawet do 2 000-3 000 zł do normalnej stawki.

Czytaj też: Oto jak Polacy planują spędzić sylwestrową noc

Przed Sylwestrem szczególnie wiele pracy mają sprzedawcy fajerwerków, którzy zarobią ok. 10 zł za godzinę. Z kolei za obsługę pirotechniczną imprezy zapłacić trzeba około 1 500-1 800 zł. Jak ustalił Sedlak&Sedlak około 500 zł z tej kwoty to koszt materiałów. W związku z tym, dwóch profesjonalistów prowadzących pokaz ma do podziału około 1 000-1 300 zł.

Coraz większą popularność zdobywa opieka nad zwierzętami domowymi, które są wyjątkowo wrażliwe na hałas towarzyszący szampańskiej zabawie. Doba opieki nad pupilem pozwala zarobić od 50 do 100 zł brutto. Najczęściej jednak, usługa taka nie jest sformalizowana, czyli od tej kwoty nie jest płacony podatek.

Czytaj też: Kto ma szansę dobrze zarobić w sylwestra?

A jak długo trzeba pracować na Sylwestra?

Istnieją najróżniejsze formy spędzenia tej wyjątkowej nocy, od potańcówki w osiedlowym klubie do podróży do ciepłych krajów. Wyjście na bal sylwestrowy kosztuje w Polsce średnio od 49 do 500 zł.

Sam bal to jednak nie wszystkie wydatki - kobieta średnio wyda 677 zł na same przygotowania do imprezy (kreację, usługi kosmetyczne).

Jaką część średniej pensji trzeba zatem poświęcić na szampańską zabawę?

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.