www.raportplacowy.pl

Praca i zarobki w IT: Administrowanie systemami, bazami danych i aplikacjami dobrze płatne?

0 0
Praca i zarobki w IT: Administrowanie systemami, bazami danych i aplikacjami dobrze płatne?
Mediana wynagrodzeń inżynierów ds. bezpieczeństwa IT wynosi mediana wynagrodzeń wynosi 8412 zł brutto. /fot. fotolia

Ile zarabia administrator systemów serwerowych, a ile jego szef? Jak wynagradzana jest praca inżynierów ds. bezpieczeństwa IT? Zapoznajcie się z danymi płacowymi AG Test HR.

Za instalowanie, konfigurowanie i utrzymywanie systemów operacyjnych w firmie odpowiada administrator systemów serwerowych. Ile zarabia? Zgodnie z raportem płacowym Advisory Group Test Human Resources "Wiosna 2015", mediana wynagrdzeń na tym stanowisku wynosi 6222 zł brutto. To spadek o 896 zł brutto wobec danych z jesiennej edycji badania. Co czwarty administrator może liczyć na wynagrodzenie nie mniejsze niż 7652 zł brutto miesięcznie, a pensje 25 proc. nie przekraczają 4265 zł brutto.

Więcej od administratora systemów serwerowych zarabia administrator baz danych - co czwarty otrzymuje pensje nie mniejszą niż 9022 zł brutto miesięcznie, a wynagrodzenie 25 proc. wynosi nie więcej niż 3979 zł brutto. Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 6359 zł brutto i jest porównywalna do jesieni, kiedy wynosiła 6402 zł brutto.

Wzrostem wynagrodzeń o 317 zł brutto może cieszyć się za to administrator sieci, który odpowiada za tworzenie, konfigurowanie i utrzymywanie sieci wewnętrznych lub zewnętrznych. Mediana na tym stanowisku wynosi 6446 zł brutto. Co czwarty administrator sieci otrzymuje pensje nie mniejszą niż 7460 zł brutto, a wynagrodzenia 25 proc. nie przekraczają 4692 zł brutto.

Jeśli chodzi o administratorów aplikacji (w tym SAP), mediana wynagrodzeń w ich przypadku wynosi 7129 zł brutto (wzrost o 137 zł brutto wobec jesiennej edycji badania). Do obowiązków administratora aplikacji należy instalowanie nowych wersji oprogramowania i aktualizacji systemowych oraz rozwiązywanie problemów związanych z aplikacjami. Co czwarty administrator może liczyć na pensję nie mniejszą niż 8600 zł brutto, a dla 25 proc. zarobki nie przekraczają 5679 zł brutto.

W przypadku stanowisk kierowniczych w administrowaniu IT, odnotowano wzrost pensji o 421 zł brutto, jeśli chodzi o stanowisko kierownika administracji baz danych - mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 6823 zł brutto, a do obowiązków kierownika należy kierowanie administrowaniem firmowych systemów baz danych.

Więcej zarabiają również kierownicy ds. administrowania systemami - i to o 783 zł brutto. Co czwarty zatrudniony na tym stanowisku może liczyć na miesięczną pensję nie mniejszą niż 10268 zł brutto, a dla 25 proc. wynagrodzenia nie przekraczają 7249 zł brutto. Do obowiązków kierownika ds. administrowania systemami należy zarządzanie serwerami, systemami operacyjnymi i infrastrukturą.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.