Pośrednicy ubezpieczeniowi walczą o swoje prowizje

Sprzedawcy ubezpieczeń protestują przeciwko pomysłowi ograniczenia ich zarobków. Chcą pomocy premier Ewy Kopacz w tej sprawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pośrednicy ubezpieczeniowi walczą o swoje prowizje

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 mar 2015 10:45


Jak donosi "Puls Biznesu", Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych (PIPUiF), organizacja reprezentująca interesy blisko 100 tys. osób zajmujących się sprzedażą ubezpieczeń, rusza na bezprecedensową wojnę z ubezpieczycielami. Wywołał ją pomysł Polskiej Izby Ubezpieczeń, by ustawowo ograniczyć wysokość prowizji, którą za sprzedaż polis inwestycyjnych mogą dostać agenci.

W ocenie Adama Sankowskiego - prezesa PIPUiF, propozycje te oznaczają ścięcie wynagrodzeń pośredników nawet o 80 proc. - Przeciętny sprzedawca polis na rękę - po odjęciu podatków, ZUS i kosztów działalności - dostaje 1500 zł miesięcznie. Propozycje PIU spowodują, że ta kwota stopnieje do kilkuset złotych - twierdzi szef PIPUiF.

Czytaj też: Mimo L4 100 proc. pensji. Nowa oferta ubezpieczyciela

Izba zwróciła się o pomoc do premier Ewy Kopacz. Chce, by osobiście zaangażowała się w prace nad ustawą, które toczą się w Ministerstwie Finansów. Izba zachęca także 13 tys. członków do masowej akcji wysyłania próśb o interwencję do Kancelarii Premiera. Rozesłała im wzór pisma.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

gosc 2015-03-13 11:56:49

ja na takich domokrazcow co naciagaja ludzi spuszczam psa i mam spokoj