Pomysł PiS z wynagrodzeniami był dobry. Płace urzędników powinny być zależne od wyników

- Prawo i Sprawiedliwość postanowiło zafundować sobie wakacyjną przygodę z wynagrodzeniami dla osób pełniących kierownicze stanowiska w państwie. Poselski projekt ustawy autorstwa posła Łukasza Schreibera zakładał, że najwyżsi funkcjonariusze publiczni, w tym wojewodowie, mieliby otrzymywać dodatki uzależnione od podstawowych wskaźników gospodarczych kraju – informuje prof. Maciej Kisilowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pomysł PiS z wynagrodzeniami był dobry. Płace urzędników powinny być zależne od wyników

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (Maciej Kisilowski)/AT

www.portalsamorzadowy.pl

5 wrz 2016 14:37


Wynagrodzenia uczciwie powiązane z wynikami muszą być jednym z głównych elementów takiego motywowania. Co prawda, badania psychologów organizacji wskazują, że premia sama w sobie nie skłania ludzi do lepszej i bardziej wydajnej pracy. Jednak powiązanie zarobków z wynikami ma kluczowe znaczenie dla stworzenia merytokratycznej kultury organizacji. Jeśli urzędnik, który przygotował fantastyczny wniosek o dotację unijną ma świadomość, że na koniec miesiąca dostanie tyle samo, co kolega spędzający czas na parzeniu herbatki, to taka sytuacja będzie w oczywisty sposób deprymująca.

Czytaj też: PiS: Wycofujemy się z jakiejkolwiek podwyżki

Gdyby politycy w Warszawie chcieli zająć się czymś innym niż permanentną wojną polityczną, to propozycja posła Schreibera mogłaby być doskonałym punktem wyjścia do dyskusji nad sposobem najskuteczniejszego motywowania urzędników publicznych, i to nie tylko na najwyższych szczeblach.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.