www.raportplacowy.pl

Polska słynie z inżynierów produkcji. Ile zarabiają?

0 0
Polska słynie z inżynierów produkcji. Ile zarabiają?
W przypadku dyrektorów ds. technologicznych, którzy jednocześnie są członkami zarządu, średnia pensja wynosi 27 483 zł brutto . (Fot. Shutterstock)

Innowacji jeszcze nie mamy, od lat jesteśmy jednak montownią Europy. A, że zakłady w strefach ekonomicznych pracują pełną parą, to dobrych inżynierów produkcji przybywa. Tym razem sprawdziliśmy ile zarabia inżynier materiałoznawca, kierownik produkcji, dyrektor inżynierii. Zarobki większości osób związanych z inżynierią produkcji nie schodzą poniżej 5 tys. zł. Jednak wszystkie pensje biją wynagrodzenia dyrektorów, szczególnie tych, którzy należą również do zarządu.

Jak wynika z raportu płacowego AG Test HR „Jesień 2015”, inżynier materiałoznawca, który za pomocą analiz i testów potwierdza jakość i dokumentuje właściwości materiałowe surowców i produktów, zarabia średnio 6294 zł brutto miesięcznie. Wiosną tego samego roku jego pensja była niemal identyczna – wynosiła 6263 zł brutto.

25 proc. osób zatrudnionych na tym stanowisku zarabia poniżej 4436 zł brutto, ale zarobki kolejnych 25 proc. są wyższe niż 7341 zł brutto miesięcznie.

Mniej od inżyniera materiałoznawcy zarabia inżynier procesu (technolog produkcji) - średnio 5663 zł brutto, a zajmuje się on planowaniem i optymalizacją technologii produkcyjnych oraz analizą ich efektywności. W poprzednim półroczu wyciągał 5600 zł brutto.

25 proc. inżynierów procesu zarabia mniej niż 4162 zł brutto miesięcznie, a 25 proc. powyżej 6633 zł brutto.

6580 zł brutto – to średnia pensja specjalisty ds. nowych uruchomień, który odpowiada za uzgadnianie i wdrażanie nowych zleceń na linii produkcji.

Dla co czwartego specjalisty w tym obszarze pensja miesięczna zaczyna się od 6623 zł brutto, ale 25 proc. musi się liczyć z tym, że na tym stanowisku nie otrzyma więcej niż 4 tys. zł brutto za miesiąc pracy.

Lider zespołu ds. procesu produkcji wyciąga miesięcznie 7085 zł brutto (wobec 6576 zł brutto wykazywanych w wiosennej edycji raportu). Do jego obowiązków należy administrowanie zespołem pracowników odpowiedzialnych za planowanie i usprawnienia procesu produkcji.

Co czwarta osoba na tym stanowisku otrzymuje miesięczne wynagrodzenie nieprzekraczające 6164 zł brutto, jednak 25 proc. może liczyć na pensję nie mniejszą niż 8321 zł brutto.

Pensja kierownika ds. procesu produkcji kształtuje się na poziomie 10 148 zł brutto. Wiosną 2015 r. dostawali 9 376 zł brutto.

Dla jednej czwartej kierowników (zarządzających zespołami pracowników odpowiedzialnych za planowanie i usprawnienia procesu produkcji) maksymalną wysokością wynagrodzenia jest 8 tys. zł brutto. 25 proc. może liczyć na więcej, czyli na zarobki przekraczające 11 972 zł brutto.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • To u mnie w Egipcie w fabryce przetworstwa spozywczego mlody inzynier zarabia 6 tys PLN (w przeliczeniu). Polska ma bardzo niskie zarobki nawet dla specjalistow. Wstyd!!!
  • Początkujący inżynierowie np. BHP zarabiają ok. 4 tys. ale funtów plus bonusy. W Polsce inżyniej w niemieckiej fabryce zabia mniej niż sprzataczka (bez urazy) w filii na terenie Niemiec.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.