Połowa pracowników organizacji pozarządowych zarabia powyżej 3,5 tys. zł

Ile zarabiają pracownicy organizacji pozarządowych? Czy bardziej opłaca się pracować w sektorze publicznym czy prywatnym?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Połowa pracowników organizacji pozarządowych zarabia powyżej 3,5 tys. zł

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 cze 2014 11:48


Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak wynika, że połowa pracowników zatrudnionych w organizacjach pozarządowych zarabiała w 2013 roku przynajmniej 3 700 zł brutto miesięcznie.

Najlepiej zarabiające 25 proc. zatrudnionych w III sektorze otrzymywało pensje w wysokości przynajmniej 5 360 zł brutto. Z kolei 25 proc. najsłabiej wynagradzanych pracowników otrzymywało mniej niż 2 600 zł brutto.

Interesująco przedstawia się porównanie zarobków pracowników organizacji pozarządowych do wynagrodzeń osób zatrudnionych w sektorze prywatnym i publicznym. Pracownicy szeregowi otrzymywali najwyższe pensje w sektorze publicznym, natomiast na kolejnych szczeblach zatrudnienia najlepiej wynagradzani byli pracownicy sektora prywatnego. Spośród dyrektorów, członków zarządu i kierowników najmniej zarabiali zatrudnieni w III sektorze.

Najwyższe zarobki otrzymywali pracujący w dużych organizacjach. Mediana płac wyniosła 4 tys. zł zarówno w jednostkach zatrudniających od 250 do 999 osób, jak w tych jeszcze większych, gdzie zatrudnienie sięgało 1 tys. lub więcej pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.