Połowa pracowników organizacji pozarządowych zarabia powyżej 3,5 tys. zł

0 0

Ile zarabiają pracownicy organizacji pozarządowych? Czy bardziej opłaca się pracować w sektorze publicznym czy prywatnym?

Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak wynika, że połowa pracowników zatrudnionych w organizacjach pozarządowych zarabiała w 2013 roku przynajmniej 3 700 zł brutto miesięcznie.

Najlepiej zarabiające 25 proc. zatrudnionych w III sektorze otrzymywało pensje w wysokości przynajmniej 5 360 zł brutto. Z kolei 25 proc. najsłabiej wynagradzanych pracowników otrzymywało mniej niż 2 600 zł brutto.

Interesująco przedstawia się porównanie zarobków pracowników organizacji pozarządowych do wynagrodzeń osób zatrudnionych w sektorze prywatnym i publicznym. Pracownicy szeregowi otrzymywali najwyższe pensje w sektorze publicznym, natomiast na kolejnych szczeblach zatrudnienia najlepiej wynagradzani byli pracownicy sektora prywatnego. Spośród dyrektorów, członków zarządu i kierowników najmniej zarabiali zatrudnieni w III sektorze.

Najwyższe zarobki otrzymywali pracujący w dużych organizacjach. Mediana płac wyniosła 4 tys. zł zarówno w jednostkach zatrudniających od 250 do 999 osób, jak w tych jeszcze większych, gdzie zatrudnienie sięgało 1 tys. lub więcej pracowników.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.