Połowa humanistów zarabia więcej niż 4 tys. zł. Także rekruterzy

Co drugi absolwent studiów humanistycznych zarabiał w 2014 roku nie mniej niż 4 tys. zł, a co czwarty więcej niż 6 500 zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Połowa humanistów zarabia więcej niż 4 tys. zł. Także rekruterzy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk/ mat. pras.

24 lut 2015 9:20


Magistrzy zarabiali przeciętnie o 650 zł niż pracownicy z tytułem zawodowym licencjata. Osoby, które skończyły wyższe magisterskie studia humanistyczne zarabiały miesięcznie 4 150 zł. Co czwarta osoba z takim wykształceniem zarabiała – 6 500 zł i więcej - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak. 

Bankowość to jedna z branż, w której wynagrodzenia humanistów były wysokie, mediana płac wyniosła tam 5 200 zł brutto. Pracownicy usług dla biznesu, którzy posiadają wykształcenie humanistyczne, zarabiali przeciętnie 4 500 zł. O 300 zł mniej zarabiali pracownicy mediów i agencji reklamowych.

W ubiegłym roku stanowiskiem, na którym humaniści otrzymywali wysokie wynagrodzenie był key account manager. Co druga osoba na tym stanowisku zarabiała 7 649 zł i więcej, a co czwarta 12 tys. zł i więcej.

Pracownicy z wykształceniem humanistycznym, którzy pracowali jako specjaliści ds. rekrutacji, zarabiali przeciętnie 4 255 zł brutto, a specjaliści ds. marketingu – 4 tys. zł.

Znacznie niższe były średnie zarobki redaktorów z wykształceniem humanistycznym – wyniosły średnio miesięcznie 3 500 zł. Jeszcze niższe płace otrzymywali bibliotekarze – 2 500 zł, co czwarta osoba na tym stanowisku zarabiała 2 057 zł i mniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Uprzedzony 2015-02-25 00:34:28

Miało być ci*. Przepraszam, ale automatycznie często popełniam ten błąd. Wbrew pozorom mam zawsze szacunek do rozmówcy i potem nawet wielka litera wkrada się nie tam, gdzie trzeba.

Uprzedzony 2015-02-25 00:28:14

@Olejnik nie jest humanistką, a jest dziennikarzem. I co na to powiesz? Nic nie powiem, bo jestem trollem, ale nie takim zacietrzewionym. Celna uwaga Twoja i tyle. Co do tekstu, wiem doskonale, bo musiałem przeczytać, żeby dojechać do ostatniego akapitu. Tylko skupiłem się na tym ostatnim, bo taki miałem kaprys. Tak, redaktorzy średnio zarabiają bardzo słabo. Tak, kamieni kupa. Ciekawe, jak zarabiają Ci z innym wykształceniem.

stały czytelnik Pulshrpl 2015-02-24 19:19:54

Chyba nie bardzo Cię rozumiem Uprzedzony. Że Polska to kamieni kupa i redaktorzy zarabiają słabo? Otóż założę się, że nie wszyscy - choć nie jestem z branży. A już na pewno większość humanistów nie narzeka. Twierdzisz inaczej? W sumie masz prawo. Lecz to nie jest o płacach dziennikarzy. Zważ, że wnioski z badania dotyczą humanistów, a nie dziennikarzy. Więcej! Olejnik nie jest humanistką, a jest dziennikarzem. I co na to powiesz?