Polki nie rozmawiają o pieniądzach

80 proc. pracowników marzy o tym, żeby szef sam dał im podwyżkę. Z kolei dla 35 proc. kobiet rozmowa o pieniądzach jest tak stresująca, że wolą jej uniknąć.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polki nie rozmawiają o pieniądzach

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl

18 wrz 2015 9:37


Wiele kobiet, które decydują się na rozmowę z szefem o zwiększeniu wynagrodzenia, odchodzi z kwitkiem lub uzyskuje niesatysfakcjonującą kwotę podwyżki. Jak zwiększyć swoje szanse? Najważniejsze są dobre nastawienie i przygotowanie.

- Jeśli kobieta chce podwyżkę od pracodawcy, powinna sama wierzyć, że większe zarobki się jej należą. Jeżeli zapracowałam, jestem efektywna, to zasługuję na podwyżkę. Nie można stawiać się w sytuacji osoby, która prosi o przysługę – podkreśla psycholog społeczny dr Katarzyna Korpolewska.

Kobiety nie potrafią się targować oraz twardo negocjować. Są delikatne i chcą być wyrozumiałe, przez co stają się uległe. Dotyczy to również sytuacji, gdy są proszone o pożyczkę albo podżyrowanie kredytu. Kobiety mają trudności z odmawianiem znajomym, przyjaciołom czy członkom rodziny – nawet gdy może to mieć niekorzystne konsekwencje.

Temat tabu

- Nie powinno tak być. Pieniądze muszą przestać być tematem tabu. Trzeba zdawać sobie sprawę, co jest opłacalne, i podejmować decyzje korzystne materialnie – zaznacza rozmówczyni.

Świadomość finansowa Polek się zmienia. Żyjemy w świecie, w którym pieniądze są tematem ważnym. Kobiety wiedzą, że wiele tracą, jeśli o nich nie rozmawiają.

- Jesteśmy o krok od tego, gdy kobiety zaczną mówić, że będą pracować za taką, a nie inną kwotę. I nie będą to czcze słowa, bo w zanadrzu Polki będą miały plan B - stwierdza psycholog.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.