Politycy zwrócili przyznane im nagrody

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że w styczniu 2018 r. kilkunastu osobom z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostały przyznane nagrody ale one ich nie przyjęły.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Politycy zwrócili przyznane im nagrody

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 mar 2018 10:30


Rzeczniczka rządu była pytana w RMF FM, czy premier Mateusz Morawiecki "zdążył przyznać" w styczniu nagrody pracownikom Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. "Faktycznie kilkanaście osób w Kancelarii Premiera takie nagrody miały mieć przeznaczone, ale ich nie przyjęły. Te nagrody zostały zwrócone" - odpowiedziała Kopcińska.

Jednocześnie oświadczyła, że członkowie Rady Ministrów takich nagród nie dostali.

Czytaj też: Ministrowie zarabiają za mało?

Kopcińska dopytywana, czy ona sama dostała taką nagrodę i czy ją przyjęła, odparła: "Ja konkretnie miałam na koncie (pieniądze) przez krótki czas - zwróciłam". "Nie mam nagrody. Została zwrócona natychmiast" - zaznaczyła. Rzeczniczka rządu zapytana, komu zwróciła pieniądze, powiedziała: "Zrobiłam: kliknij i zwróć przelew".

Na pytanie, czy dostała dużą kwotę, powiedziała: "Dla niektórych pewnie dużo, ale nie była to kwota, która mogłaby wzbudzić gigantyczne emocje".

Czytaj też: Nagrody dla ministrów. Tyszka proponuje Morawieckiemu dymisję

Rzeczniczka rządu podkreślała również, że jako poseł zarabiała "więcej" niż teraz. "Ale nie narzekam. Mam satysfakcję z tego, co robię - pracuję dla Polski" - powiedziała Kopcińska.

W poniedziałek rzeczniczka rządu oświadczyła, że premier - co do nagród i premii - dał "czytelny sygnał", że "nie ma ich". Jak uzasadniała Morawiecki zlikwidował nagrody i premie dlatego, "żeby już więcej nie było w przestrzeni publicznej niepotrzebnych emocji z tym związanych".

Czytaj też: Koniec z premiami i nagrodami dla ministrów i wiceministrów

Kopcińska podkreśliła również we wtorek, że zmiany - których dokonał w poniedziałek premier - "nie dotyczyły personaliów tylko modelu zarządzania". "Chcemy odpolitycznić rząd" - oświadczyła. Jak tłumaczyła, chodzi o to, żeby zasiadali w nim "ludzie, którzy nie będą politykami, tylko fachowcami".

Morawiecki w poniedziałek (12 marca) przyjął dymisje 17 wiceministrów i zapowiedział ogłoszenie kilku kolejnych dymisji w ciągu dwóch tygodni. Szef rządu poinformował również, że projekt ustawy dot. przejścia podsekretarzy stanu do służby cywilnej wkrótce trafi na Komitet Stały Rady Ministrów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.