Polimex-Mostostal, Budimex, Torpol: Ile zarobili prezesi spółek budowlanych w 2015 r.?

Przed kilkoma dniami zakończono publikację ostatnich raportów rocznych spółek giełdowych za 2015 r. Znajdujące się tam dane pozwoliły nam na stworzenie kolejnego rankingu płac prezesów spółek związanych z szeroko pojętym budownictwem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polimex-Mostostal, Budimex, Torpol: Ile zarobili prezesi spółek budowlanych w 2015 r.?

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)

wnp.pl

4 maj 2016 8:12


Zestawienie - poza kilkoma zaznaczonymi wyjątkami - zawiera dane o zarobkach prezesów w spółkach matkach - bez wynagrodzeń z zasiadania w radach nadzorczych lub zarządach spółek-córek.

Trakcja PRKiI - 5,04 mln zł

Najwięcej w ubiegłym roku wśród prezesów giełdowych spółek budowlanych zarobił Roman Przybył, który w lutym 2015 r. zrezygnował z zasiadania w zarządzie Trakcji PRKiI.

Łącznie otrzymał on ok. 5,4 mln zł, z czego tylko 126 tys. zł stanowiła pensja, a za resztę odpowiadała premia (2,37 mln zł) oraz odprawa i zakaz konkurencji (2,54 mln zł). Dla porównania w 2014 r. Przybył zarobił w spółce 1,5 mln zł.

Jego następca na stanowisku szefa Trakcji PRKiI, czyli Jarosław Tomaszewski, zarobił w ubiegłym roku 1,04 mln zł, z czego na pensję przypadło 771 tys. zł, a pozostałą część otrzymał w ramach nagród.

Budimex - 2,71 mln zł

Drugi w zestawieniu znalazł się Dariusz Blocher, prezes Budimeksu, który za kierowanie firmą otrzymał 2,71 mln zł, z czego pensja stanowiła 2,12 mln zł. Resztę otrzymał w ramach programu motywacyjnego grupy Ferrovial, do której należy Budimex.

Rok wcześniej Blocher zarobił odpowiednio 1,88 mln zł w ramach wynagrodzenia podstawowego i 0,54 mln zł w ramach programu motywacyjnego.

Elektrobudowa - 2,36 mln zł

Z końcem 2015 r. ze stanowiska prezesa Elektrobudowy ustąpił Jacek Faltynowicz, który stał na czele firmy przez 15 lat. Na odchodne otrzymał łącznie 2,36 mln zł.

W tej kwocie główny udział miały: pensja, która stanowiła 777 tys. zł, bonus za 2014 r. w wysokości 451 tys. zł, a także 1,1 mln zł odszkodowania. Rok wcześniej Faltynowicz zarobił w Elektrobudowie 480 tys. zł, otrzymując wówczas tylko pensję.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.