Policjanci i żołnierze dostaną podwyżki. Rząd da ponad 700 mln zł

Wynagrodzenia policjantów i żołnierzy pójdą w górę. Na podwyżki służbom podległym MON rząd przeznaczy 340 mln zł. Służby podległe MSW otrzymają dodatkowo 390 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Policjanci i żołnierze dostaną podwyżki. Rząd da ponad 700 mln zł

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 sie 2015 20:44


Wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak i minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska poinformowali we wtorek o zwiększeniu wynagrodzeń dla służb mundurowych. Na podwyżki służbom podległym MON rząd przeznaczy 340 mln zł. Służby podległe MSW otrzymają dodatkowo 390 mln zł.

- To są wiadomości bardzo oczekiwane przez żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych resortów podległych ministrom obrony i spraw wewnętrznych, którzy zarabiają bardzo mało i zamykają stawkę, jeśli chodzi o wynagrodzenia w szeroko rozumianej administracji - powiedział Tomasz Siemoniak.

Dla kogo podwyżki?

Decyzje dotyczące wysokości podwyżek dla służb, zaakceptowane przez premier Ewę Kopacz dotyczą roku 2016. Wicepremier Siemoniak dodał jednak, że intencją rządu jest, aby w latach następnych wynagrodzenia systematycznie wzrastały.

W ramach budżetu Ministra Obrony Narodowej w roku 2016 na podwyżki będzie przewidziane 340 mln zł, z czego:

- 215 mln zł będzie przeznaczone na podwyżki dla żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy Służby Wywiadu Wojskowego i Kontrwywiadu Wojskowego,

- 125 mln będzie przeznaczone na podwyżki dla pracowników wojska.

Na wzrost wynagrodzeń służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych w 2016 roku zostanie przeznaczone dodatkowo ok. 390 mln, co pozwoli na podwyżkę wynagrodzeń dla funkcjonariusza średnio o 4 proc., a dla pracownika cywilnego o 6 proc.

Rozmowy w duchu dialogu

Wicepremier Siemoniak zwrócił uwagę, że obliczając zapowiadane podwyżki przyjęto inną zasadę niż w 2012 roku, kiedy każdy żołnierz i funkcjonariusz otrzymał 300 zł podwyżki.

- Tym razem konsultując się ze stroną społeczną – związkami zawodowymi ( służby podległe MSW) i mężami zaufania (służby podległe MON) uznaliśmy, że będziemy wspólnie wypracowywali zasady tej podwyżki tak, aby rozwiązać różne problemy, które się przez lata nawarstwiły - mówił minister obrony narodowej.

Czytaj też: Policjanci chcą podwyżek. Tylko chwilę jeszcze poczekają

Minister Piotrowska przypomniała, że w MSW działa Forum Dialogu Społecznego. Jak dodała podwyżki nie mają rozkładać się po równo na każdy etat. Pieniądze mają być dzielone oddolnie. Komendanci główni otrzymali propozycje kwot na swoje służby. Będą je przekazywali do komend powiatowych i tam wspólnie ze związkami zawodowymi będą decydowali o tym, jakie to będą podwyżki na poszczególne stanowiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

9 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

cosdk//kom 2015-08-08 16:46:30

Dokladnie pablos@

JowitkaSuperKitka 2015-08-08 16:45:14

Pablos@ ma racje czepiasz sie a oni życie za ojczyzne oddają!!!!

pablos@ 2015-08-08 16:43:40

A ty ile pracujesz?Może cały dzień co? Oni przynajmniej coś robią.A ty sobie w sklepie czy w biurze siedzisz i nic...powtarzam NIC nie robisz!!!!!!!!!