Polacy chcą wcześniejszych emerytur. Jednak tylko co trzeci zgadza się na niższe świadczenia

0 0
Polacy chcą wcześniejszych emerytur. Jednak tylko co trzeci zgadza się na niższe świadczenia
Dla 32 proc. najważniejszą sprawą jest obniżenie wieku emerytalnego, dla 14 proc. wypłata 500 zł na dziecko, a dla 5 proc. wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Fot. fotolia

Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego popiera 65 proc. Polaków, przeciwko jest 31 proc.

Ale na pytanie, czy jesteś za obniżeniem wieku emerytalnego, nawet jeśli świadczenia będą niższe do 30 proc., większość ankietowanych - 57 proc. - odpowiedziała przecząco, na takie rozwiązanie zgadza się 36 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Badanie pokazuje też, że ważniejszą sprawą od wieku emerytalnego jest dla Polaków spór o Trybunał Konstytucyjny. Tłumy obecne podczas obu weekendowych marszów w stolicy nie były przypadkowe - 35 proc. żyje tym konfliktem.

Z kolei dla 32 proc. najważniejszą sprawą jest obniżenie wieku emerytalnego, dla 14 proc. wypłata 500 zł na dziecko, a dla 5 proc. wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

IBRiS przeprowadził sondaż telefoniczny na próbie 1100 osób.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Każdy wie ,że lepiej sobie mieć pewny dochód na emeryturze w tym wieku co był ustalony.Bo potem można zawsze mieć wybór-kto ma siły, chęci i możliwości dorobi sobie więcej niż ten ochłap od Zusu za kolejne lata niewolniczej pracy.Więc jakie mniejsze dochody?Umawialiśmy się z Państwem na wiek 60 i 65 lat i to są nasze prawa nabyte, tak zaplanowaliśmy sobie zycie. Obecni młodsi niech się umówią na starszy wiek jeśli tacy optymiści

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.