Podwyżki w Ośrodku Profilaktyki Uzależnienia od Alkoholu w Jaworznie

Średnio o 100 zł brutto więcej zarabiać będą od 1 stycznia 2016 roku pracownicy Ośrodka Profilaktyki Uzależnienia od Alkoholu oraz Pobytu Nietrzeźwych w Jaworznie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podwyżki w Ośrodku Profilaktyki Uzależnienia od Alkoholu w Jaworznie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

14 lis 2015 20:51


Związkowcy podkreślają, że ostatnie zbiorowe podwyżki wynagrodzeń pracownicy ośrodka dostali  w 2004 roku. W 2014 roku w ośrodku rozpoczęła działalność zakładowa organizacja NSZZ Solidarność.

- Założyliśmy związek m.in. ze względu na niskie pensje. Ludzie wreszcie mają swoją reprezentację, która dba o ich zarobki i warunki pracy - mówi Anna Warzecha, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Jednym z pierwszych sukcesów organizacji było wynegocjowanie z pracodawcą  jednorazowej premii w wysokości od 500 do 600 zł brutto, które zostały wypłacone w kwietniu tego roku. Teraz udało się wywalczyć pierwszą od dekady zbiorową podwyżkę płac w ośrodku. Kolejne negocjacje płacowe z pracodawcą zakładowa Solidarność ma zamiar rozpocząć w przyszłym roku.

- Jeszcze daleka droga do tego, by nasze pensje osiągnęły przyzwoity poziom. Obecnie pracownicy ośrodka za swoją ciężką pracę dostają średnio 1500 zł na rękę - wskazuje przewodnicząca. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.