Podwyżki płac w budżetówce: Rząd chce przeznaczyć na nie 1,4 mld zł

0 0
Podwyżki płac w budżetówce: Rząd chce przeznaczyć na nie 1,4 mld zł
Średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej ma wynieść 0 proc., co oznacza, że nie będzie systemowych podwyżek w budżetówce. (fot. PTWP)

• Możliwe będzie przeznaczenie w 2017 r. dodatkowych środków na wynagrodzenia pracowników państwowej sfery budżetowej w wysokości ok. 1,4 mld zł.
• Nie będzie jednak podwyżek systemowych.
• W 2017 r. przeciętnie w państwowej sferze budżetowej zatrudnionych będzie 545 tys. osób.

Rada Ministrów przyjęła we wtorek (14 czerwca) propozycję średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na rok 2017.

Według przyjętej przez rząd informacji o prognozowanych wielkościach makroekonomicznych stanowiących podstawę do opracowania projektu ustawy budżetowej na rok 2017, przeciętnie w państwowej sferze budżetowej zatrudnionych będzie 545 tys. osób.

Średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej ma wynieść 0 proc., co oznacza, że nie będzie systemowych podwyżek w budżetówce.

Możliwe będzie jednak - jak czytamy w komunikacie CIR - "przeznaczenie dodatkowych środków na wynagrodzenia pracowników państwowej sfery budżetowej w wysokości ok. 1,4 mld zł".

Ponadto zachowane zostaną aktualnie istniejące systemy indeksacji dla sędziów, prokuratorów oraz asesorów prokuratorskich.

- Wynagrodzenia dla sędziów i prokuratorów w danym roku ustalane są w relacji do przeciętnego wynagrodzenia w drugim kwartale roku poprzedniego, ogłaszanego w "Monitorze Polskim" przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Natomiast wysokość wynagrodzenia zasadniczego dla asesorów prokuratorskich ustalana jest w relacji do wynagrodzenia zasadniczego prokuratora prokuratury rejonowej powiększonego o należną składkę z tytułu ubezpieczenia społecznego - napisano.

Rząd do 15 czerwca br. przedstawi propozycje średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na 2017 r. Radzie Dialogu Społecznego.

W tym roku na wzrost wynagrodzeń w budżetówce przeznaczono 2 mld zł. Kwota ta uwzględnia dodatkowe środki na wynagrodzenia dla grup pracowników, które od 2010 r. były objęte "zamrożeniem" pensji.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (8)

 • W SR w Ostrowie Wlkp. wszyscy dostali podwyżki tej samej wielkości. A podobno miało być wyrównanie dla tych co najmniej zarabiają. Chciałabym żeby ktoś jeszcze kontrolował sądy bo robią co chcą.
 • W Kielcach odwrotne podwyzki niz w Gdansku.Pracownicy ze stazem 2-15 lat od 600-800 zlnpodwyzki natomiast że stazem większym od 0- 350.
 • A w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Pólnoc Solidarnosc przyklepala podwyżki zgodnie z wykształceniem- i tak sektetarz ze srednim 2.600brutto, natomiast nowo utworzone stanowisko-inspektor od 3.200;kierownicy po 1.000 zl podwyżki -LUDZIE MASOWO WYPISUJA SIE Z SOLIDARNOSCI !!!

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.