Podwyżki i premie frekwencyjne w Maflow

Od 1 stycznia 2016 roku pracownicy produkcyjni i zatrudnieniu w oddziałach związanych z produkcją w firmie Maflow otrzymają podwyżki oraz wyższą premię za frekwencję.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podwyżki i premie frekwencyjne w Maflow

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 gru 2015 19:47


- W zależności od stażu pracy podwyżki wyniosą od 100 do 300 zł brutto. To pierwsze znaczące podwyżki w firmie od czterech lat - mówi Grzegorz Zmuda, przewodniczący Solidarności w Nexteer Automotive Poland w Tychach, która zasięgiem swojego działania obejmuje pracowników firmy Maflow.

Podwyżki dla pracowników

Najwyższą podwyżkę - 300 zł brutto otrzymają osoby, które przepracowały w spółce okres dłuższy niż 60 miesięcy. Wynagrodzenia pracowników o stażu od 21 do 60 miesięcy wzrosną o 250 zł brutto, przy czym te osoby, które w przyszłym roku osiągną staż 60. miesięcy automatycznie dostaną podwyżkę w wysokości 50 zł.

Płace pracowników o stażu od 3 do 20 miesięcy będą wyższe o 200 zł brutto. Osoby, które przepracowały w firmie mniej niż 3 miesiące dostaną 100 zł brutto więcej. Jak informuje Grzegorz Zmuda zdecydowana większość pracowników znajduje się w pierwszej i drugiej grupie.

Premia frekwencyjna

Wszyscy pracownicy spółki, bez względu na staż pracy, skorzystają na zmianach zasad wypłacania premii frekwencyjnej, która w wysokości 150 zł brutto będzie wypłacana co miesiąc. Do tej pory funkcjonowała kwartalna premia za obecność w pracy wynosząca 400 zł brutto.

- Pracownicy dostaną te pieniądze już po miesiącu, a nie po kwartale i w sumie będzie to o 50 zł więcej – dodaje przewodniczący. Ponadto wszystkie umowy o pracę, które zostały podpisane na czas określony, po upływie 3 lat na wniosek pracownika, zostaną przekształcone w umowy na czas nieokreślony.

Ustalono również, że w składzie komisji socjalnej, która decyduje o sposobie dysponowania środkami z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych znajdzie się dwóch przedstawicieli Solidarności. - To bardzo ważna zmiana. Będziemy mieli wpływ na to, na co wydawane są pieniądze z funduszu - zaznacza Grzegorz Zmuda.

Solidarność w Nexteer Automotive Poland

Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność w Nexteer Automotive Poland powstała w 2007 roku. Dwa lata później została przekształcona w Międzyzakładową Organizacją Związkową i objęła zasięgiem swojego działania Nexteer w Gliwicach, a w 2011 roku firmę Aweco Polska Appliance. W lutym tego roku działalność komisji została rozszerzona na 5 kolejnych spółek, m.in. Maflow.

- Pracownicy tej firmy sami poprosili nam o pomoc, niskie wynagrodzenia i brak podwyżek, to był najważniejszy powód ich niezadowolenia i chęci zorganizowania się. Byli tak zdesperowani, że tylko w ciągu pierwszego tygodnia do Solidarności zapisało się 100 osób - mówi Grzegorz Zmuda.

Maflow produkuje komponenty do klimatyzacji dla samochodów osobowych i ciężarowych. W skład spółki wchodzą trzy zakłady - jeden w Tychach i dwa w Chełmku. W sumie zatrudnionych jest w nich ok. 1800 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.