Podwyżki dla pracowników Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej

Wzrosły płace ratowników medycznych, pielęgniarek i pracowników diagnostyki medycznej Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podwyżki dla pracowników Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

25 maj 2015 13:47


O 100 zł brutto wzrosły płace zasadnicze pracowników Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej. Podwyżkami objęci zostali ratownicy medyczni, pielęgniarki i pracownicy diagnostyki medycznej. To efekt porozumienia płacowego podpisanego pomiędzy dyrekcją placówki, a Wspólną Reprezentacją Związków Zawodowych z dąbrowskiego szpitala.

Podwyżki tylko dla części personelu medycznego

- To były bardzo trudne rozmowy, ale ani przez moment nie zamierzaliśmy się poddać. Podwyżek w szpitalu nie było już od kilku lat. W tym czasie wzrosły koszty życia, zmieniła się wartość nabywcza pieniądza. Przekonywaliśmy dyrektora, że sytuacja płacowa pracowników wymaga natychmiastowej poprawy. Na razie pracodawca zgodził się na podwyżki tylko dla części personelu medycznego. Rozmowy na temat wzrostu wynagrodzeń dla lekarzy i innych grup zawodowych rozpoczynamy w lipcu - informuje Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca szpitalnej Solidarności.

Jak zaznacza Żuchowicz, choć kwota podwyżki nie jest wysoka, to pracownicy są zadowoleni, że wreszcie coś drgnęło w ich płacach.

- Ważne też, że ten wzrost wynagrodzeń dotyczy aż 80 proc. członków Solidarności - dodaje przewodnicząca.

Szanse na podwyżki były minimalne

Podkreśla, że szanse wynegocjowanie podwyżek byłyby minimalne, gdyby szpitalne związki zawodowe nie połączyły sił. Z inicjatywą utworzenia Wspólnej Reprezentacji Związków Zawodowych wystąpiła na początku roku zakładowa Solidarność.

- Wcześniej dyrektor torpedował postulaty płacowe poszczególnych związków. Brak podwyżek tłumaczył trudną sytuacją szpitala. Przekonaliśmy kolegów z innych organizacji, że teraz, gdy restrukturyzacja placówki jest już prawie zakończona, czas po raz kolejny upomnieć się o płace pracowników, ale trzeba wspólnie, bo razem jesteśmy silniejsi. I współdziałanie przyniosło efekt - dodaje Elżbieta Żuchowicz.

Szpital Specjalistyczny w Dąbrowie Górniczej zatrudnia ponad 700 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pracownik 2015-09-14 23:07:24

Jaka to podwyżka? Toż to jałmużna! Wstyd w ogóle wspominać. W szpitalu bieda, brak pieniędzy na leki,na bieżące sprawy.Tylko dyrektor z blondi wielokrotnie przekładaną kryją się po kątach i obmyślają kolejne szwindle! Skandal,że to trwa i nikt z nimi nie potrafi zrobić porządku!!!